Para kazanmaktan ziyade ‘iyi ürün’ hırsınız olsun

Para kazanmaktan ziyade ‘iyi ürün’ hırsınız olsun ki iyi ürün ve kalite zaten başarıyı ardından da para kazanmayı getiriyor. İstinye Park Projesi’ni hayata geçiren Orjin Grup’un ortaklarından Zafer Yıldırım, işadamlarının kendi şahsi zenginliklerinden ziyade Türkiye’nin zenginliğini ön planda tutmaları gerektiğini söyledi.


Genç meslektaşlarına bunu gerçekleştirmek için var güçleriyle çalışma tavsiyesinde bulunan Yıldırım, “Hayatınızda çok para kazanmaktan ziyade çok iyi bir ürün ortaya koyma hırsınız olsun. Para zaten kazanılıyor. Gençlere tavsiyem; para kazanmak için önce başarmak gerekiyor. Markayı ve ürünü ortaya koyarsanız para kendiliğinden gelir.” dedi.


Birleşmiş Markalar Derneği tarafından düzenlenen ‘Farkı Ne Yarattı?’ başlıklı toplantının bu ayki programına Orjin Grup ve İstinye Park’ın ortakları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım katıldı. Sektörün duayen isimleri, genç işadamlarına marka olmanın ve piyasada tutunmanın önemli noktalarını anlattı. Orjin Grup olarak Almanya’da ilk Türk şirketini kendilerinin kurduğunu belirten Yıldırım, o dönemde yurtdışında ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. Almanya’nın ardından Amerika pazarına yöneldiklerini dile getiren Yıldırım, ilk yıllarında pazarda tutunamayarak hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti.


Zafer Kurşun ise, ‘Made in Turkey’in, Avrupa’da artık kabul gördüğünü, gelinen bu noktanın da ‘gurur verici’ olduğunu aktardı. Kurşun, “Başarının arkasında çok çalışmak vardır. Müşterilerinizi kendiniz gibi görmedikçe başarılı olamazsınız. İnanmadığımız şeyleri hayata geçirmekten uzak durduk. 1990’da Hugo Boss’un distribütörlüğünü aldık. Bu temsilcilik bize marka anlamında çok şey kattı.” diye konuştu.
Kaynak:Zaman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here