Para kazanmanın yolları

Para kazanmanın yollarını öğrenmek gerçekten zor mu? İşte bu yazımızda kısaca para kazanmanın yollarından bahsedeceğiz. Para kazanmak şu an zaten herkesin yaptığı iş modellerinde mevcut.  Çevrenizdeki hemen hemen her iş dalında ve her sektörde paranın kazanılma şeklini incelemeniz mümkün. Morfikirler.com’da da iş fikirleri ve girişimcilik bölümlerinde de para kazanmaya dair örnekler mevcut.

Para kazanmanın farklı yöntemlerini ve son dönemdeki kazanç sistemlerinden kısaca bahsetmemizi istiyorsanız yazımıza devam edin. İlk olarak sizlere tavsiyemiz para kazanmaya başlayacağınız iş fikrinizi iyice düşünmeniz. Burada dikkat edeceğiniz ana faktör seçeceğiniz iş modelini benimsemelisiniz ve sevmelisiniz. Bu iş fikrinizi uygulama aşamalarında size çok fazla destek olacaktır. Para kazanmanın yolları 1

Para kazanmanın değişik yolları
Para kazanmanın değişik yolları

Para kazanmanın yolları
Sizlere yakın zamanlarda gördüğümüz para kazanan farklı iş modellerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Bunları çok detaylı şekilde yazmayacağız ama fikir vermesi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Yazacağımız işlerin arasında hem normal hayatta yapılan hemde internette yapılan iş fikirlerine yer vereceğiz. Para kazanmanın yolları

1-İnternette para kazanmak
İnternette para kazanmak son 10 yılın ve gelecek yılların en popüler işlerinden biri. İnternetten para kazandıracak iş fikirlerini sitemizde ilerleyen zamanlarda vereceğiz. Ancak ilk bakış açısından şu an kazandıran ve kazandıracak fikirlerin birkaçından bahsedebiliriz.

Webmaster ortaklığı ile para kazanabilirsiniz.
Webmaster’lar, web teknolojileri ile ilgilenen ve onları üreten, web sitesi ve web uygulamaları geliştiren kişilere deniyor. Web piyasası oldukça karışık fiyatlara hakim.Örneğin 100 tl’yede web sitesi yapan var 100.000 tl’yede web sitesi yapan var. Ortalama piyasası ise 300 ile 2000 tl arasında değişiyor. Bizim webmaster ortaklığı dediğimiz iş ise bu işin pazarlaması. Webmasterların genelinde işini pazarlayamama sorunu vardır. (En azından benim tanıdıklarımda)

Para kazanmanın yolları
Burada yapmanız gereken referansları bol olan bir webmaster bulup onlara iş getirmeniz. Bu alanda iş bulabilmek için dikkat edeceğiniz nokta müşterilere size web sitesi yapacağız diye gitmeyin. Eğer bu şekilde giderseniz müşteriniz direk olarak size benim amcaoğluda web işi yapıyor diyecektir. Onlara internetten size para kazandıracağız tarzında yaklaşırsanız bu sefer size olan ilgileri değişecektir. Bu arada web işi pazarlamak için neredeyse bir webmaster kadarda bilginiz olmalı ve bu alandaki tüm terimlere hakim olmanız gereklidir.

Blog ile para kazanmak
Blog açarak para kazanmak çok fazla sabır isteyen ve sürekli takip edilmesi gereken bir iş. Bu alanda para kazanmaya başlayan herkes bir anda veya çok kısa zamanda büyük hayaller içerisine girer ve kısa zamanda da pes eder. Bu konunun üzerindeki ayrıntılar ise çok fazladır. Bu ayrıntılara morfikirler.com’da daha sonra yer vereceğiz.

Blog açarak para kazanabileceğiniz iş fikirleri
1-Motorsiklet tutkunlarına özel bir blog açabilirsiniz. Bu blogda en güncel motorsiklet haberleri, yarışmalar, motorsikler modelleri gibi konunuzla alakalı tüm bölümlere girebilirsiniz. Blog açtığınızda şuna da dikkat edin. İsterseniz aylık 500.000 hit(ziyaretçi) alın reklam verenlere blogunuzu tanıtmazsanız yeterli derecede (adsense harici) para kazanamazsınız. (Adsense demişken google adsense şu an için en çok kullanılan reklam modelidir) reklam alacağınız firmalar ise motorsikletle ilgilenen tüm sektörler.

2-Yerel haber sitesi demiyeceğiz ondan çok var, yerel magazin ve tanıtım blogları açabilirsiniz.Blogunuz ne kadar etkileşimli, içeriği bol ve bulunduğunuz yöreye ait olursa o kadar çok reklam alabilirsiniz.

Mobil uygulamalar ile para kazanmak
Mobil uygulamalar geleceğin en etkili iş modellerinden biri olacak. Şu anda çok fazla göze batmasa da yakın zamanda bu alanda girişimleri bol bol duyabilirsiniz. Bu alanda örnek vermek gerekirse İphone için yazılan iyi bir uygulama Apple Apps Store’de satışa çıkıyor. Eğer yazılan uygulama ihtiyacı karşılayacak derecede iyi ise bir anda onbinlerce hatta yüzbinlerce insan uygulamanızı kullanmaya başlıyor. Bu konuda size daha çok fikir verebilecek bir blog adresi verelim. www.iphonepara.com

Web işleri ile para kazanmak
Web dünyasında para kazanılan işlerin bazıları ise şöyle.

 1. Toplu mail ile izinli pazarlama yaparak para kazanabilirsiniz.
 2. Blog veya web sitelerinde içerik yazarak para kazanabilirsiniz.
 3. Hotfile gibi dosya indirme sitelerinden para kazanabilirsiniz.
 4. Mail okuyarak, anket doldurarak ve reklam izleyerek para kazanma modelleride mevcut.

2-Yemek sektöründe para kazanmak
Yemek sektöründe ülkemizde en çok döner,lahmacun, simit, poğaça satmak gibi işler ilk akla gelenler. Sayıları oldukça fazla olan bu alanda yeni bir iş düşünmek yerine evlerde de yapılabilen ama dışarıda az sayıda satılan veya konseptleri az bulunan işleri düşünebilirsiniz. Örneğin muffin, donut ve kek sektöründe dışarıda dükkan bulmanız zor. Bu alanda para kazanmak için yurt dışındaki örnekleri takip etmelisiniz.

Fırınların ve kantinlerin bir çoğunda bu ürünleri bulmak zor olduğundan ürettiğiniz ürünleri buralara satabilirsiniz.Üzerinde düşünülecek ve araştırılacak bir konu olduğundan dolayı size konuyla ilgili bir kaç adres vereceğiz. www.larozie.com : Bu siteyi Google Translate ile çevirip içeriği okuyabilirsiniz. www.babcorp.com/restaurants/ : Buradan menüleri incelemek size yeni fikirler katacaktır.

Yemek sektöründe bir diğer para kazanma fikri ise çiğ köfte üzerine. Çiğ köfte dükkanları son yıllarda müthiş yükselme eğilimine girdi. Özellikle Sait usta marmara bölgesinde çığ gibi büyüyor. Sait usta bayilerinden bayilik ücreti vs.. gibi ek paralar istemeyen bir yapıyla çalıştığı için buradan ürün temin etmeniz kolay.

Çiğ köfte satmak iyi fikirde illaki cadde üzerinde dükkan açmak zorundamıyız derseniz bizde dükkan açmanıza gerek yok diyebiliriz. Akaryakıt istasyonlarında büfe açmayı deneyebilirsiniz. Buralarda hızlı paket servis ile para kazanabilirsiniz. Akaryakıt istasyonlarında bu işi yapmak ise sizin ikna kabiliyetinize bağlı. Birden çok istasyonda da bu işi yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir diğer fikirde kış aylarında salep satmak. Salep makinesi ve gerekli olan diğer malzemelerle anlaşacağınız uygun bir noktada salep işletmeciliği yapabilirsiniz. Eğer doğru lokasyona ulaşırsanız ve günde 200 adet satış gerçekleştirebilirseniz gerçekten iyi para kazanıyor sayılırsınız.

3-Doğrudan satış ve Network marketing ile para kazanmak
Bu konuda morfikirler.com daki Doğrudan satış fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Buradaki firmaların binlerce üyesi var. Az veya çokda olsa para kazanmak için bu firmalardan birinin veya birilerinin ürünlerini satarak ve yeni üyeler bularakda para kazanabilirsiniz. Para kazanmanın yolları 2

Para kazanmak ile ilgili iş fikirlerimizde detayları yakın zamanda iş fikirleri bölümünde de sizlere ulaştıracağız.

Etiketler : Para kazanmanın yolları, Para kazanma yolları, Para kazanmak, Para kazandıran işler

Genel Bayilik Başvuru Formu :

21 YORUMLAR

 1. Size ait hiçbir ücret ödemeden e-ticaret sitesi sahibi olmak ister misiniz ?

  Satabileceğiniz el işi ürünleriniz olabilir,imalatını yaptığınız özel ürünler olabilir,işletmenizde ürettiğiniz ender bulunan ürünleriniz olabilir,kapı kapı dolaşarak satmaya çalıştığınız ürünleriniz olabilir,toptan alıp perakende satarak kazanç elde etmek istiyor olabilirsiniz,yörenize mahsus gıda ürünlerini Türkiye nin her şehrine satmak ya da yurt dışına pazarlamak istiyor olabilirsiniz. Gelir elde etmek isteyen ev hanımı,öğrenci,emekli olabilirsiniz.

  Hemen bağlantı kurun lütfen
  enlerler@hotmail.com

 2. mrb.
  ben almanyadan 37 yasindayim biraz kapitalim var is yapmak istiyorum önerilere acigim.

 3. affiliate(satış ortaklığı) hakkında ayrıntılı bilgi verebilecek hatta madde madde yönlendirebilecek biri var mı? internette gerçekten kazandırıyor.ama tecrübe ve ayrıntılı bilgi şart

 4. arkadaslar spot esya ve ikinci el esya isi yapmak istiyorum
  bunun icin genel bir bilgi birikimim ve cevrem yok
  yardimci olabilcek arkadaslarimiz varsa lutfen yardimci olsunlar
  05412884075
  cem_hannah@hotmail.com

 5. Merhaba Arkadaşlar Size Aveanın yeni başlattığı mobil uygulama yarışmasından bahsetmek istiyorum.
  yarismada birinci olan 15.000TL, ikinci iPad, üçüncü ise
  BlackBerry Tourch almaya hak kazanıyor. Ayrica ilk 10 finalist Avea Inovasyon
  Egitimi almaya hak kazanirken, Smartface ile uygulama gelistirenlere
  ise Mobinex En Iyi Smartface Ödülü verilecek (Nokia N8).

  Daha öncede bahsettiğim gibi herhangi bir bilgiye sahip olmanız gerekmiyor Smartface Designer ı kullanmak için. Bence bu çok iyi bir fırsat.

  Smartface Designer indir sitesinden indirip kurabilirsiniz ÜCRETSİZDİR.

 6. Para kazanmanın yolları
  merhaba arkadaşlar… morfıkırlerın sıkı takipçisiyim geliştirmiş olduğumuz yeni ticaret sistemimizle üretici ve tedarikçi arkadaşlarımızın imalat ve satış konularındaki sorunlarını çözeceğimizi düşünüyorum.Üretim yapan veya mal alıp satan herkesi ayrıcada bu konuda kendıne guvenen çalışkan ikna kabiliyeti yüksek olan arkadaşlarımızı bizimle çalışmaya davet ediyorum.malalmalsat@hotmail.com adresinden eklerseniz daha ayrıntılı bilgilendirme yaparım. d

 7. DÜZİNESİ 2.50 YE DEFOSUZ ÇORAP EN AZ ALIM 500 DÜZİNE

  ERKEK VE BAYAN ATLET 1 TL

  2.5 TL'YE HARİKA KEMERLER (FOTOĞRAF GÖNDEREBİLİRİM)

  10 TL YE KENDİNDEN ŞARJ EDEN TÜM TELEFONLARA UYUMLU ŞARJ ALETİ. TÜRKİYE'DE İLK
  100 ADETİN ALTINDA 12 TL . ADET SAYISI ARTTIKÇA FİYAT AZALMAKTADIR.

  7.5 TL YE HARİKA ÇANTALAR (RESİMLİ)

 8. Para kazanmanın yolları

  Merhaba arkadaşlar mobil uygulama alanında ilerlemek bana çok mantıklı geliyor. Çünkü akıllı telefonların artması mobil uygulamalarıda artırdı. Smartface Designer adında Türk yapımı bir platform sayesinde http://developer.smartface.biz/ çok kısa sürede uygulama yapıp satabilirsniz üstelik öğrenmesi çok kolay uzman yada mühendis olmanıza gerek yok. bence bir göz atın Smartface Designer

 9. Para kazanmanın yolları
  İŞ FIRSATI & EK GELİR İMKANI… GELECEĞİN SEKTÖRÜ OLAN VE TURKIYENIN LİDERLİĞİNİ YAPACAGI TERMAL TEDAVİ &TERMAL TURIZM SEKTÖRUNDE,TERMALIN DUNYA BASKENTI SECILEN AFYONKARAHISARDAKI TURKIYENIN EN KAPSAMLI PROJESINDE TANITIM & ORGANIZASYON & GRUP LIDERLIGI YAPABILECEK VIZYONU GENIS KISILERI ARIYORUZ… YUZYILIN CALISMA SISTEMI OLAN VE MILYONLARCA KISININ HAYATINI CIDDI ANLAMDA DEGISTIREN NETWORK MARKETING SISTEMI ILE CALISIYORUZ.. HAKKEDIGINIZI FAZLASIYLA KAZANABILECEGINIZ.INSANLARA FAYDALI OLABILECEGINIZ TEK İŞ FIRSATI… 25 YAS VE UZERI… YARIM GUN & TAM GUN CALISARAK SIZDE BU SEKTORDE YERINIZI ALIN VE HAYATINIZI DEGISTIRIN… TURKIYENIN HER ILINDE VE ILCESINDE YAPABILIRSINIZ.. DETAYLI BILGI ICIN,ARAYIN GÖRÜŞELİM 0507 706 39 62 İLMÜDÜRÜ.NUH TIRAŞ NOT : KAZANCINIZDA üST LİMİT YOK …

 10. Para kazanmanın yollarında reklam izleyerek ve mail okuyarak ciddi boyutta kazananlar var mı yoksa onca zahmetten sonra az bir gelirmi elde ediliyor?Bu konuda detaylı bilgisi olan varmı

 11. Para kazanmanın yolları

  Çok cuzi fiyata pamuklu şeker satışı yapıyorum. 50 adet ve sonrası için çok uygun fiyata verip siz rahatlıkla üç kat fiyatına satıp tatlı para kazanabilirsiniz. İşsiz kalana kadar bunu yaparım diyenlere. 0 536 730 43 19 Adana.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here