Patron ekranı işadamlarının vazgeçilmezi oldu

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin tepe yöneticileri iki genç girişimci tarafından geliştirilen yazılıma milyonlar ödüyor. Saniyelik güncellenen sistemde patronlar cep telefonundan tüm satış sürecini canlı izliyor.
İki genç girişimci tarafından geliştirilen “Patron Ekranı” adlı yazılım işadamlarının vazgeçilmezi oldu.

İş dünyasının tepe yöneticileri tarafından kullanılan ve değeri 1 milyon dolara kadar çıkan sistem sayesinde patronlar dünyanın neresinde olursa olsun şirketin tüm verilerini saniyelik güncellemelerle canlı olarak izleyebiliyor. Cep telefonundan da takip girilebilen ekranda, Bayi ya da personelin o an itibariyle ne kadar satış yaptığından neyin sattığına, ihracat mallarının yüklendiği geminin nerede olduğundan, fabrika içi görüntüleri kadar her türlü veriyi canlı görmek mümkün.


PATRON EKRANINI GENÇ GİRİŞİMCİLER YAZDI
Gelişen teknolojiye paralel iş yönetim şekilleri de hızla değişiyor. Değişimin öncülüğünü ise genç girişimciler ve dolayısıyla KOBİ’leri gerçekleştiriyor. 2005’te Bahadır Onay ve Cüneyt Öksüz tarafından kurulan İdea Teknoloji Çözümleri firması bu değişime en fazla katkıyı yapan firmalardan biri oldu. Özellikle hızlı tüketim mamulleri, içecek ve tütün sektöründe yer alan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yola çıkan ikili, şirketlere yönelik öyle bir yazılım oluşturdu ki dünya devlerini adeta peşine taktı. Genel adı ‘VisionPlus’ olan sistemde ana firmadan tüketiciye kadar olan tüm süreçleri ve fonksiyonları içeren yazılım sayesinde şirketin saniyede değişen verilerini görmek mümkün hale geliyor. Kuruldukları yıldan bu yana bir çok firmanın saha satış- dağıtım operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdikleri söyleyen İdea Teknoloji Çözümleri Genel Müdürü Bahadır Onay, şirketlerin verimliliklerinin de bu sayede arttığını kaydediyor.


PATRON EKRANI VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR
Firma olarak kendilerinin de sistemin bir parçası olarak çalıştıklarını belirten Onay şirketin avantajlarını şu sözlerle özetliyor: Sistem yöneticilerin tedarik zinciri boyunca tüm adımları izleyebilmelerine olanak sağlanıyor. Bunun sonucunda tüketiciler, son kullanıcılar, satış noktaları, iş ortakları, bayiler, distribütörler, tedarikçiler ve ana firmadan oluşan ekosistem bilgiye dayalı olarak kontrol ediliyor ve daha verimli bir şekilde işletiliyor. Kısacası tek platformda şirketlere; satış-dağıtım, bayi yönetim sistemi, saha servis yönetimi ve ticari pazarlama fonksiyonlarını entegre bir yapıda sunuyor.


Patron ekranını Büyükler tercih ediyor
Yazılım Türkiye’nin en büyük şirketlerini yöneten patronlar ve yöneticileri tarafından tercih ediliyor. Mey İçki, Eczacıbaşı, Ülker, Vivident, Tuborg, Banvit, Citibank, British Tobacco gibi kuruluşların tepe isimleri de uzun süredir sistemi şirketlerinde uyguluyor.


Patron ekranını Yurtdışına da sattılar
Yazılım yurtdışında da ilgi gördü. Bugün itibarıyla Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar gibi ülkelerde kullanılan sistem, 2011’de ise aralarında Kenya, Almanya, Fransa, Hollanda, Kosova ve Azerbaycan’ın yer aldığı ülkelere de satılacak. Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here