Patronların Haziran Ayında Sorması Gerekenler

Haziranın gelmesi ile sıcaklıkların iyiden iyiye artması ve günlerin uzaması ile iş hayatınızı yavaşlaması muhtemeldir. Peki Haziran ayı bir patron için ne ifade ediyor?

Haziran ayı, her girişimci için çok önemli bir aydır. Yılın 6 aylık kısmını geride bırakmışsınızdır ve bazı değerlendirmeleri yapmak için en uygun zamandır.

1404751472-3-questions-every-business-owner-needs-ask-themselves-july-2

Her girişimci gibi sizin de belirli iş planlarınız mutlaka vardır. Bu planları gözden geçirerek, planlarınıza ne kadar sadık kaldığınızı ve ne derecede başarılı olduğunuzu görebilirsiniz. Yılın yarısını geride bırakmış olmanızdan dolayı geçen 6 aylık planları gözden geçirin ve hangi konularda, beklenilen sonuçları aldığınızı, hangi konularda başarısız olduğunuzu analiz edin. Böylece başarılı olduğunuz konulara ait çalışanları yüreklendirebilir ve başarısız olmuş konulardan sorumlu çalışanlarınızın eksikliklerini görebilirsiniz. Gerekli önlemleri almak için ve bazı konularda daha fazla ağırlık vermeniz gerektiğini görmek için ideal ay Hazirandır.

Geride bıraktığınız 6 aylık dönemde planlarınızın ne kadar gerisinde olduğunuzu görmeli ve gelecek 6 aylık dönemde planlarınıza yetişmek için neler yapmanız gerekeceğine karar vermelisiniz. Çalışanlarınızla durum toplantıları yapmalı, eğer geride kalınmışsa bunun nedenlerini beraberce tartışmalısınız. Çalışanlarınızdan, işleri hakkında nelere ihtiyaç duyduklarını ve planlara yetişmek için neler yapılması gerektiği konusunda tavsiye alabilirsiniz.

Geçirdiğiniz yarı yıl boyunca, hizmet ve ya ürün sattığınız pazarda ne gibi değişiklikler olduğunu belirleyip,  bu değişikliklerin ne yönde devam edeceğini tahmin edebilirsiniz. İş hayatınızı derinden etkileyecek sonuçların bile çıkabileceği pazar analizi yeri geldiğinde işiniz yapmayı bırakmanız gerektiğine dair sonuçlar bile verebilir. Bu nedenle çok dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir analizdir.

Haziran ayı sonuçlarınız oldukça olumlu bile olsa, işiniz hakkında birşeyler yapmanıza gerek olmadığı anlamı çıkarılmamalıdır. Gelişmek ve büyümek için her zaman bir şeyler vardır. Yeni fikirlere ve gelişmeye her zaman açık olun.

 

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here