Pazarcılıktaki büyük açık

Neden böyle büyük bir potansiyele kimse ürünlerini daha rahat sergilemelerini sağlayacak sistemler bulmuyor? İlla ki yurt dışından franchising sistemiyle birilerinin sistemler getirmesi mi gerekli? Buyrun size bir iş fikri daha.

capture-20121220-164036
Halk pazarı

Özellikle ilçelerde kurulan pazarların böyle güzel tasarımlarda ve rahat gezilebilecek olmasını kim istemez ki. Gerçi son yıllarda bu tip alışveriş merkezleri kurulmaya başlandı ama halk pazarları hem tasarım hem de kolay gezilebilme aşamalarında çok geri.

Bazı belediyeler bu tip yeni yerler yapsa da çok yaygın bir fikir değil. Sizlerde belediyelere bu tip iş önerileri verip ülkemizin gelişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

6 YORUMLAR

  1. Pazarcılık belkide en zor meslek diyebilirim.Meslek deyilde hamallık desem daha doğru olur.Birine beddua edecekseniz sadece( allah seni pazarcı yapsın) deyin yeterlidir.Gerisi hikaye kardeşler.Ne sistem getirirsen dışardasın.Soğuğun kıralını yiyiyorsun.Meraklısı varsa pazar yerlerini çok ucuza satabilirim.

  2. herkes bişeyler satıyor ev hanımlarıda dahil avon oriflame temizlik bezleri yani alacak insan yok çünki herkes satıcı pazara çıkıyosun aynı malı 50 metre mesafede 10 kişi satıyor satıcıdan adım atacak yer yok. tekstilde ayakkabı falanda eskisi gibi pahalı şeyler değil artık . yani anlayacağınız herkesin herşeyi var bence . piyasa tıkanmış vaziyette. ekmek artık aslanın neresinde bilmem.

  3. pazarcılık benim için sorun değil.çünkü pazarda herşey ucuz oluyor hatta benim amcamda pazarcılık yapıyor.yani benim için pazarcılığın önemi var.sizin için önemi yoksa o başka durum ben o meseleye giremem.düşünün mağazadan aldığınız bir kazağı 30 ytl ye alırsınız ama pazardan 10 ytl ye alabilirsiniz.bide bu yönden bakın mağazaların bazıları uygun fiyattan verebilir ama pazardan ucuz veremez ya.he bazı mağazalarda biraz kazıkçı değil toptancıdan 40 ytl ye bi kazak alıyolar ama bize 60 ytl ye satıyorlar benim tanıdığım .mağazada öyle yapıyorlar yani pazarcılık iyi bence….

  4. fikir çevre düzeni bakımdan çok güzel ama pazarcılık yapan kişiler metre kare fiyatına ara veriyolar bu nedenden dolayı eğer her bir mal için tezgah kurmak istese bayğa bi para harcaması gerek bu nedenden dolayı yapmazlar heralde ama düşünce güzel teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here