Pazarlamada yeni dönem

Hizmet artık ‘akıllı TIR’la müşterinin ayağına gidiyor

Coca-Cola’dan Samsung’a, TTNet’ten Nivea’ya birçok şirket, artık teknolojinin en son örnekleriyle donatılmış, birkaç düğmeyle teras cafe’den showroom veya ofise dönüşen özel tasarım TIR’larla müşterilerine ulaşmayı tercih ediyor.

İş dünyasında son dönemde TIR’larla yollara düşüp ürünlerini tanıtmak ve satmak, anket ve araştırma yapmak modası başladı. Dünyada ve Türkiye’de Coca-Cola’dan Samsung’a, TTNet’ten Samsung’a birçok marka, müşterisine bu yolla ulaşmayı tercih ediyor. Bu ilgi, Smart Truck denilen akıllı TIR’ları yaratan mmPromotion şirketini Türkiye’ye distribütörlük vermesine neden oldu. Halıdan otomobile birçok alanda yaptığı tasarımlarla tanınan ünlü tasarımcı Luigi Colani ile çalışan ve akıllı TIR’ları müşterinin istediği gibi dizayn eden şirket, müşterisinin talebine göre TIR’ı bir butiğe, cafeye veya ofise dönüştürebiliyor. Alt kattaki showroom’da konut, tekstil veya teknoloji gibi alanlardaki ürününüzü tanıtıp pazarlarken terasta cafede müşterilerinizi ağırlayabiliyorsunuz.

İlk müşteri TTNet oldu

mm Promotion’un 35 ülkede hizmet vediğini söyleyen mmPromotion’un Türkiye Temsilcisi Tolga Karakurt, “Ben şirketin Almanya’da satış müdürlerindendim. Beni Türkiye pazarını incelemeye gönderdiler. Geçen yıl geldim ve potansiyel olduğunu gördüm. İlk yıl sadece piyasa araştırması yaptık, pazarın büyüklüğünü inceledik. Proje üstlenmeye de Mayıs’ta başladık. İlk müşterimiz TTNet oldu. Bir ayda 100 bin kişi TTNet TIR’ını ziyaret etti. Önümüzdeki ay Dumankaya bizim dizayn ettiğimiz TIR’la projelerini tanıtacak. Şu anda Türkiye’nin en büyük şirketlerinden talep var” diye konuştu.

Karakurt’un verdiği bilgiye göre, akıllı TIR tasarımında her materyal kullanılabiliyor. Buna altın ve pırlanta dahil… Fiyat talebe göre değişiyor. Aylık kiralamalarda gümrük, sigorta, şöför ve belirli bir kilometreye kadar yakıt ücretsiz. Araçların sunduğu bir diğer avantaj ise yakıttan yüzde 30 tasarruf sağlaması. Şu anda en büyük ebatlı TIR’ın 95 metrekare iç, 35 metrekare teras olmak üzere toplam 130 metrekare kullanım alanı var.

FENERBAHÇE’YE ÖZEL TASARIM SUNULACAK

TOLGA Karakurt, şu anda elindeki bir projeye özel önem veriyor. Karakurt, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne sunmak istediği projede özel bir FB TIR’ı var. Sarı-lacivert TIR’ın dışında maç seyrettirip içinde forma satıp tepesinde kahve servisi yaptırmak mümkün. Maliyeti 750 bin eruo olan böyle bir TIR’ın dünyada örneği yok. Karakurt, “Avrupa’da Barselona, Real Madrid gibi takımların da TIR’ları var ama FB’ninki tek olacak. FB sporda bizim için referans olacak. Halen kulübün ürünlerini satan TIR aylık 30 bin lira kazandırıyorsa bizim TIR 100 bin lira kazandırır” dedi.

Markacı’nın 20 stantlı franchise TIR’ına 100’den fazla talep geldi

– Promotion ile çalışan Libra Partnering de akıllı TIR’ı kullanan şirketlerden biri. Şirket yöneticilerinden Güzin Masır, bu çerçevede marka-yatırımcı ilişkisini yerinde sağlamak için Franchise Roadshow’u düzenlediklerini söyledi.

Güzin Masır, “Anadolu’da kendi işini kurmak isteyen girişimcileri harekete geçirmek ve işinden memnun olmayanlara yeni alternatifler sunmak istiyoruz. İlk roadshow’umuzda 16 ilde markaları girişimcilerle buluşturacağız. 17 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında planladığımız organizsayonda akıllı TIR’da 20 stantlık yerimiz vardı. Satışa çıktığımız ilk hafta100’ün üzerinde başvuru aldık. Bundan sonra yılda üç kez franchise roadshow’u düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Cyber-shot C903 ile içinizdeki fotoğrafçı özgürlüğüne kavuşsun

SONY Ericsson Cyber-shot telefon C903, Türkiye’de satışa çıktı. Model, koruyucu lens kapağını açtığınız an fotoğraf çekmeye hazır hale geliyor. Kapak üzerinde bulunan özel kamera ayarları fotoğrafınızı net ve gerçek renkleriyle çekmenize olanak tanıyor. 5 megapiksel kamerası olan telefondaki yüz tanıma özelliği bir kadrajda bulunan üçe kadar yüzü otomatik olarak tanıyıp netleştiriyor.

Samsung’dan uygun fiyata LED televizyon keyfi

SAMSUNG Electronics’in TV dünyasında devrim yaratan LED TV’lerin 6 serisi, çevre dostu özellikleri ve fiyatları ile pazarda önemli bir alternatif oluşturuyor. Samsung LED 6, geleneksel soğuk katot floresan lambalar yerine aydınlatma kaynağı olarak LED’i kullanıyor.

Full HD 1080p çözünürlük, üstün görüntü kalitesi sunarken, Ultra Clear Panel en parlak ortamlarda ve yetersiz ışıkta bile mükemmel görüntü sağlıyor. 6 Serisi kristal tasarım çerçevesi ve 178 derecelik izleme açısı ile de dikkatleri çekiyor. Enerji tüketimini düşürerek, katı kuralları olan Energy Star v3.0 kılavuzuna uyumlu şekilde tasarlanan 6 Serisi’nde 32 inç’lik B6000 2.699, 40 inç’lik B6000 4.499, 46 inç’lik B6000 5.299 TL’den satışa sunuluyor.

Macbook alana iPod Touch hediye

YÜZDE 30 daha az enerji harcayan LED ekranlı, çevreci zihniyetle tasarlanmış, yeni aliminyum kasa MacBook’u 1-31 Temmuz tarihleri arasında satın aldığınız takdirde iPod Touch size hediye edilecek. Oyun, şarkı, resim ve internet ile müzikçalardan çok daha fazlasını sunan iPod Touch ile seyahatinizi planlayabilir, yeni bir dil öğrenebilir veya istediğiniz kitabı sahilde güneşlenirken online olarak okuyabilirsiniz. Döviz kuru hesaplama, sözlük, sudoku, sarhoşluk testi uygulamaları diğer özellikler arasında…

Motorola, aya ayak basmanın şerefine özel model çıkardı

MOTOROLA, insanoğlunun Ay’a ilk kez ayak basışının 40. yıldönümünü anısına AURA Celestial Edition modelini çıkardı. İlk örneği astronot Neil Armstrong’a verilecek olan cihaz, Ay’a iniş operasyonu sırasında kaydedilmiş video görüntüleri içeriyor. Dolunay biçimindeki dairesel kristal ekranı 16 milyon renk tonunu 300 dpi çözünürlükte sergilerken, çizilmelere karşı dünyadaki en dayanıklı malzeme 62 karatlık safir camla korunuyor.

Türk Telekom’dan yakından telefon, uzaktan kumanda!

TÜRK Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak hedefiyle başladığı Rahatt kampanyasına Türkiye’nin ilk uzaktan kumanda işlevi gören kablosuz (dect) telefonu ile devam ediyor. Laxon Slender dect telefon, evdeki televizyon, klima, DVD ve ses sistemi dahil olmak üzere aynı anda dört farklı cihazı kumanda edebilme özelliğine sahip. Hem telefon hem de kumanda işlevini sağlayan ürün Türk Telekom bayi ve ofislerinde aylık 5 TL’den 24 ay taksitli olarak sunuluyor.

Evdeki kumanda kirliliğine son veren bu şık tasarımlı kablosuz telefon, cep telefonlarına kısa mesaj gönderme, renkli 65K ışıklı ekran, arama engelleme ve transferi, konferans, bebek izleme, 60 isimli telefon defteri gibi özelliklerinin yanı sıra çoklu dil seçeneği sunuyor. 92 saat bekleme ve 10 saat konuşma süresi olan ürün, 300 metre açık ve 50 metre kapalı, uzaktan kumanda olarak kullanıldığında ise 15 metre kapsama alanına sahip. Türk Telekom müşterileri hiçbir peşinat ödemeden, sadece faturalarına yansıtılan taksitlerle telefon ve kumanda işlevlerini aynı anda sunan Laxon Slender’a sahip olabiliyor.
Kaynak:Vatan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here