Penguen Franchise ( Kuru temizleme )

PENGUEN Franchise Sistemi Hakkında

PENGUEN Franchise iki şekilde olmaktadır. Bunlardan birisi makineli yatırım olan komple tesis diğeri makinesiz bir yatırım olan toplama merkezi şeklindedir.

Komple Tesis:
Kuru temizleme ve yıkama hizmetlerine yönelik tüm işlemlerin yapılabileceği bir makine parkurunu içeren tesis tipidir. Makine yatırımının Franchise tarafından yapıldığı bu sistemde PENGUEN konseptinde yer alan ve yatırımın yapılacağı bölgeyi de dikkate alarak hazırlayacağı makine-ekipman listesini yatırımcıya sunar. Yatırımcı arzu ederse bu makineleri kendisi temin edebilir ya da PENGUEN ilişkilerinden yararlanır. PENGUEN Franchiseye olan desteğini bu noktadan itibaren başlatmaktadır. PENGUENın makine ekipman yatırımından herhangi bir kâr amacı gütmesi söz konusu değildir. Bu nedenle de yatırımcıyı makine ekipmanları kendisinin temin etmesi ya da birlikte temini konusunda serbest bırakmaktadır. Yatırımcı PENGUEN in bu konudaki desteğinden yararlanmak isterse makine alımı konusundaki tüm görüşmeler yatırımcı ile birlikte yürütülecek, makine ekipmanların alınacağı firmaya yapılacak ödemelerin tamamı yatırımcı ile makine ekipman firması arasında olacaktır.

Tüm tesislerimizde en yeni teknolojik makineler temin edilmektedir. Proclean kuru temizleme programı kullanılmaktadır.

Toplama Merkezi:
Makine ekipman içermeyen ve kayıt-kabul, markalama, kontrol ve teslim işlemlerinin yapıldığı butiklerdir. Üretime ilişkin tüm işler merkezi tesisimizde yapılır.

Penguen Franchise Sisteminin Yatırım Şekli

Yapılacak yatırımın tutarı tesis tipine göre değişiklik göstermektedir. Makineli komple bir tesis için göze alınacak yatırım tutarı yaklaşık yatırım bölgesine göre değişmekle birlikte 85 bin ila 110 bin Euro arasında değişmektedir. Bu bedel içerisine makine ekipmanlar, tesisat, konsept, proclean kuru temizleme programı, isim hakkı bedeli dahil olmaktadır. (yasal vergiler hariç)

Bu büyüklükte bir yatırım için yatırımcının bankalar ile olan ilişkisine bağlı olarak kredi veya leasing kullanılabilmektedir. Penguen olarak makinalı tesislerde isim hakkı bedeli 15.000 Euro talep etmekteyiz. (yasal vergiler hariç)

Makinesiz bir toplama merkezi için ise yaklaşık yatırım tutarı tutulacak yerin büyüklüğü, hava parası gibi etkenlere bağlı olarak 10 bin ila 25 bin Euro arasında olmaktadır. Bu tutarın içerisine konsept, elbise muhafaza sistemi proclean kuru temizleme programı, isim hakkı bedeli dahildir. Toplama merkezlerimiz için ise isim hakkı bedeli 5.000 Euro (yasal vergiler hariç).

PENGUEN Tarafından Verilen Destekler Nelerdir?

Yer analizi, fizibilitesi ve seçimi,
Eğitim desteği
Reklam desteği
Kurulum sırasında projelendirme ve makine ekipman alımında destek
Makine ekipmandan matbaa konusuna kadar tedarikçi desteği (Franchise kendi tedarikçilerini kullanabilir ancak kurumsal kimlik kitabına uyulması zorunludur)
Müşteri hizmetleri desteği
Kurumsal pazarlama desteği
Denetimler ile işin doğru yapılması konusunda tavsiye ve destek
Markayı ve itibarı koruma güvencesi
Yeni teknolojilerin takibi, bilgilendirilmesi ve adapte edilmesi konusunda eğitim ve destek
Eleman temin ve eğitimi konusunda destek

PENGUEN Sistem Farklılıkları Nelerdir?

PENGUEN Kuru Temizleme ve Yıkama Hizmetlerini bireysel, kurumsal ve online olarak Müşteri ihtiyaçlarını çözümlemeye yönelik bir hizmet anlayışı sunan bir kuruluştur.

PENGUEN kesinlikle bir makine ekipman satıcısı değildir. Bunun nedeni ise PENGUEN olarak Franchise satışından değil işletmesinden para kazanma politikamızdır. Bu sebeple makine ekipmanlarımızı tüm tesislerimiz için bu işi doğru yaptığına inandığımız firmalardan temin etmekteyiz.

Çünkü makine ekipman konusu gerçekten önemli ve teferruatlı bir konudur. Bir makineyi ithal etmek ile konu bitmemektedir. Tesislerimiz hizmet üreten yerlerdir ve bu hizmetler söz konusu makine ekipmanlar ile üretilmektedir. Sektörümüzde ise işimizin özelliği nedeni ile hizmetin aksaması çok kabul edilebilir bir durum değildir. Makine konusunda ise hizmetin aksamasının önüne geçmek ancak iyi bir teknik servis hizmeti ve iyi bir yedek parça stoku ile olmaktadır. Bu sebeple biz makinelerimizi kendimiz ithal edip satmak yerine işi bu olan yeterli yedek parça stoku ve teknik servisi olan tedarikçimiz ile yürütmekteyiz.

Bu nedenle de yatırım sırasında sözleşmede belirtilen isim hakkı bedeli dışında hiçbir maddi talepte bulunmuyoruz.

PENGUEN olarak gerek makine temini şeklinde gerekse konsept ve diğer işlerin yapılmasında ihtiyaç olan tedarikçiler konusunda yatırımcıları sıkıntıya sokacak zorlamalarda bulunmuyoruz.

Burada aradığımız tek ölçüt kurumsal kimliğimize uygunluktur.

Bunun yanında PENGUEN’ın tesislerinde proclean kuru temizleme programı ile tam bir otomasyon sağlanmaktadır.

Özetleyecek olursak franchising konusundaki en büyük farklılığımız Franchise satışından değil işletmesinden para kazanma politikasıdır.

Franchise Sınırlamalarınız Nelerdir?

PENGUEN olarak Franchise verirken bazı konularda hiçbir şekilde esneklik ve toleransımız bulunmamaktadır. Bunun nedeni esneklik ve toleransın olmadığı konuların direkt marka ve iş kalitemiz ile ilgili olmasıdır.

PENGUEN olarak yalnızca kendimize ait yerlerin değil bugüne kadar verdiğimiz Franchiselerin de haklarını korumak en önemli görevlerimizden biridir. Çünkü biz Franchiselerimizi kendimizden farklı görmüyoruz, kendimizi ve Franchiselerimizi bir ekibin üyesi olarak değerlendiriyoruz. Başarı ekip işidir. Ekibin hakları korunmadıgı zaman başarıya ulaşan ve koruyan ekibi muhafaza etmek mümkün değildir.

Bu nedenle aşağıdaki konularda kesinlikle esneklik ve tolerans tanımamaktayız;

Aynı bölgede birbirinin gelirini etkileyecek biçimde iki Franchise verilmemektedir.

Kurumsal kimliğimiz tam olarak uygulanmaktadır.

Bugüne kadar hazırlanmış, yayınlanmış ve uygulanmakta olan PENGUEN Normları yanında bundan sonra hazırlanıp, yayınlanacak tüm normlara da kesinlikle uyulmasını zorunlu tutulmaktadır.

PENGUEN isminin geçeceği hiçbir materyal, reklâm, broşür web sitesi, e-mail merkezin yazılı onayı alınmaksızın kullanılamamaktadır. Bunların kullanılabilmesi için öncelikle merkezin kurumsal kimliğe uygunluk onayı vermesi gerekmektedir.

Merkez
Adres : BARBAROS BULVARI RESSAM HAMDİ BEY SOKAK NO:1 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
Servis Tel : (0212) 261 37 38
Tel : (0212) 261 37 75
E-Posta : [email protected]

Etiketler : Penguen Franchise, Penguen Franchising, Penguen Franchise şartları, Penguen Franchise nasıl alınır, Penguen bayilik, Penguen bayiliği, Penguen bayi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here