Pideci Franchise Şartları

Pideci ,uzun yılların tecrubesi ile Gıda sektörüne adım atmak isteyen girişimcileri uygun franchising koşulları ile franchising sistemi büyük kolaylıklar sağlıyor .Pideci , köklü geçmişi , halen franchise sistemi ile işletilen restoranlarının başarısı,profesyonel yönetimi,kurumsal yapısı, tecrübeli kadrosu ile yatımcıya güven teşkil eden bir markadır. Uzun yıllar sektörde olmanın verdiği tecrübe ve marka bilinirliği ile uzun çalışmalarla oluşturulan know – how sayesinde pideci yatırımcıları ile hızlı ama sağlıklı bir büyüme sürecindedir.

Pideci Franchise
Pideci Franchise

Markanın olmasa olmazları olan sağlıklı ürünler,hijyen,müşteri memnuniyeti , standartları koruma marka değerlerinin korunması yatırımcılardan beklenenler. Pideci yatırımcılarla birlikte sağlıklı büyüme stratejisini ilke olarak benimsemiş bir kuruluştur. Franchising sözleşmesinin imzalanmasından itibaren restoranın konsept ve mimari çalışmalarına katkı, PR ve tanıtım hizmetlerinin başlaması ,sarf malzemelerinin temini, ustalar ve diğer personelin temini hizmetleri de başlamaktadır. Pideci gerek kendi ekibi gerekse uluslar arası SGS denetim firması aracılığı ile şubeleri düzenli ve sistematik denetimlere tabi tutmaktadır .

Pideci franchising

 1. Pideci bilgi ve tecrübesi ile markanın güvence ve hizmetlerini sunar
 2. Düşük maliyetlerle mimari ve dekorasyon giderleri gerçekleştirilir
 3. Tanıtım ve reklam giderleri ortak yapıldığından giderler düşer
 4. Markanın sağladığı müşteri kitlesi işletmenize saygınlık ve satış artışı sağlar
 5. Gene marka bilinirlik ve saygınlığı sizi rekabetçi fiyatlardan ve taklitlerden korur .
 6. Eğitimli ve profesyonel kadrosu , eğitim programları ile kadrolarınıza destek olur .
 7. Hizmet ve mal kalitesinde süreklilik ve aynı yüksek kaliteyi tutmanızı sağlar

PİDECİ FRANCHİSE YATIRIMCILARDAN BEKLENENLER
Yatırımcılarımızın profili genelde belirli bir birikimi olup kendi işini kurmak isteyen yöneticiler , genç emekliler, kendi işinin sahibi olmak isteyen genç evli çiftler ve ilave gelir sağlamayı amaçlayan yanına bir ortak alarak ilave kazanç sağlamayı hedefleyen iş adamlarından oluşmaktadır .

Başarılı bir pideci şubesi işletebilmek için yatırımcılarımızdan :

 1. Kişisel çaba ve katkıları ile işlerine sahip çıkmaları
 2. Firma standartları ve hijyen koşullarından taviz vermemeleri
 3. İşi belirlenmiş kurallara uygun yürütmeleri ve marka değerini arttırma çabasında bulunmaları beklenmektedir .

PİDECİ FRANCHİSE İŞLETME GEREKSİNMELERİ
Belirlediğiniz bölgede bütçenize uygun yer ve metrekare araştırmasını takiben mimari proje hazırlanır . Kısa sürede inşaat,tesisat,ekipman,dekorasyon ve diğer hizmetler hizmet aldığımız taşeronlar ve sizin ilave önerileri ile şube hizmete hazırlanır.

Pideci restoranları iki konsept üzerine kurulmuştur

Dışarıya servis ağırlıklı ünite 60-70 m2 restoran ve avm işletmelerimiz ise 40-70 m2 ve 70-80 m2 den 50-80m2 ye olan işletmelerdir.
Tecrübelerimize dayanarak ortalama işletmeye hazır restoranlarımız her şey dahil 1000 -1100 usd/m2 civarına malolmaktadır .

Açılış kampanyası işletmenin başarısının ilk anahtarıdır . İşletmeye dönük reklam ve promosyonlar yatırımcı ile birlikte tespit edilir ve bütçelenir . Reklam ve promosyonları merkez denetler ve destek verir .
Ustalar merkez tarafından tedarik edilir ve açılış öncesi merkez tarafından eğitilir .

Tarafımızca eğitilmiş ustalar tüm hazırlık ve reçetelere vakıf olarak size bağlı çalışırlar. Diğer personelin temini sizin tercihleriniz ile tarafınızca yapılır . Merkez bu aşamada eğitim ,iş ilanları personel mülakatlarına katılım konularında destek verir.

PİDECİ FRANCHİSE ÜCRETLERİ VE SİSTEMİ

 1. Restoranın açılması düşünülen bölge tespiti
 2. Anlaşma yapılması ve fizibilite çalışması
 3. Bölgede yer temini , projelendirme ve inşaat planlaması
 4. Açılış tarihinin tespiti ve açılış reklam promosyon bütçesinin hazırlanması
 5. İnşaat , işletme madde ve malzeme temini .
 6. Franchise giriş bedeli ve Franchise kullanım bedeli işletmenin konumu, türü ve muhtemel iş hacmine göre müştereken saptanır.
 7. İşletmenin çiro artırımına dönük lokal ilan ve tanıtımlar işletmece , markayı güçlendirici ve marka bilincini arttırıcı merkezden yapılan tanıtım ve reklamlar belli kriterlere göre paylaştırılır.
 8. Yatırımcıya 3-5 km lik bir servis bölgesi tahsis edilir . Ancak yatırımcı işletme bölgesinde var olan pazardan gelen talebe cevap veremeyecek durumda ise bölgede başka şubeler açılabilir. Bu şubelerin açılmasında öncelik hakkı bölgede imtiyaz sahibi olan ilk yatırımcıya aittir . Bu koruma kuralına bölgedeki dış servis vermeyen avm ler için gelecek şube istekleri dahil değildir .

PİDECİ İLETİŞİM VE FRANCHİSE BAŞVURULARI
Yetkili Kişi: Ünsal Şınık
Adres: Vefa Deresi Sok. N:2/A Gayrettepe – Istanbul
Tel: 212 216 99 16
GSM: 0533 267 77 88
Fax: 212 216 97 28
E-Mail: franchise@pideci.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here