Piliççi Hoons franchise başvurularınızı bekliyor

Üç yılda bin kişiyi işe almaya hazırlanan Hoons yetkilileri çalışmak isteyenlerden CV bekliyor. İstanbul Kozyatağı’nda açılacak ilk şubeye başvurmak için hala zamanınız var.


Türkiye’ye yatırım kararı alan Alman piliç çevirme markası Hoons, pazarda agresif büyüme planları yapıyor. Üç yılda 15 milyon euro yatırım ve bin kişilik istihdam hedefleyen şirket yetkilileri, ilk şubelerini bu ay İstanbul Kozyatağı’nda hizmete açacak.

2003 yılından bu yana Almanya’da faaliyet gösteren Hoons, 2012 yılı içerisinde de Türkiye’ye komşu ülkelerde ve uygun merkezlerde şube açmaya hazırlanıyor. Hedef pazar olarak Rusya, Ukrayna, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile Ortadoğu ülkeleri düşünülüyor. Bu anlamda ilk yatırım Azerbaycan’a yapılacak. Ülkelerin tüm operasyonları ise Türkiye üzerinden yürütülecek.


50 şube, bin kişilik istihdam
Türkiye’deki tavukçuluk sektörünün gidişatına göre yatırım rakamlarının iddialı olmadığını vurgulayan Hoons CEO’su Oliver Blum, “Sadece İstanbul 15 milyonluk dev bir metropol. Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Trabzon gibi illerdeki tüketici profilini de değerlendirirsek bu rakamlar hedeflerimizin altında kalacak” diyor.


Üç yıl içinde 50 şubeye ulaşacaklarını müjdeleyen Blum, her şubede ortalama 20 kişinin çalışacağını söylüyor. Personel dağılımı ise şöyle olacak: Bir restoran müdürü, iki vardiya müdürü, dört mutfak sorumlusu, üç kasiyer, iki servis elemanı, altı motosikletli paket elemanı, iki temizlik elemanı. Yani işler yolunda giderse toplam bin kişi iş sahibi olacak.


İstanbul’daki ilk şubede çalışacak personelin bir kısmı işe alınmış durumda. Ancak bu şube için hala geç kalınmış değil. Ay sonuna kadar başvuru alınmaya devam edilecek. İstanbul dışındaki diğer şubelerin açılması ise 2011 yılı içinde gerçekleşecek. Güleryüzlü ve takım ruhu taşıyan kişileri tercih edeceklerini belirten Blum, çalışmak isteyenlerin CV’lerini www.hoons.com.tr adresine gönderebileceklerini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here