Pillo Kişisel Sağlık Robotu 115 bin dolar yatırım aldı

Pillo

Pillo Kişisel Sağlık Robotu

Pillo son zamanlarda hızlı yükselen teknoloji ve inovasyon dolu iş fikirlerinden sadece birisi. 115 bin dolar yatırım alan bu fikir 309 kişiden destek almış bulunuyor. İş fikrinin güzel tarafı ise hayata geçecek olması. Temmuz ayında teslim edilmeye başlanacak olan fikir sağlık sektöründe aslında bir çok iş modelinin eksik olduğunu da gözler önüne seriyor.

Pillo fikrinin tanıtımı

Pillo sağlık açısından önemli bir buluş. Sağlık ile ilgili sorulara cevap verebiliyor ve sizi doğrudan sağlık uzmanları ile iletişime geçiriyor. Vitamin ve ilaçlarınızı saklar, zamanında size haber verir ve ilaçlarınız tükendiğinde sizi bilgilendirir. Akıllı olması sayesinde sizi ve ailenizi tanıdıkça işlevselliği artar.

Spor , bakım ya da diyet programları ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa Pillo sağlıklı kalabilmeniz için size gerekli tüm bilgileri sağlar. Pillo sürekli kendini yenilemekte ve öğrenmektedir. Sağlık ile ilgili sorularınızı internetten araştırmak yerine Pillo ya sorabilirsiniz. Pillo bilgileri doğrulanmış kaynaklardan toplayarak mevcut olan en güncel ve doğru bilgiyi almanızı sağlar.

Son teknoloji ses ve yüz tanıma sistemi sayesinde sizi duyar, görür ve anlar. İşlevselliğini sizin özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde uyarlar. Kişisel verileriniz, ilaç ve vitaminleriniz Pillo ile tamamen güvendedir. Bir çoğumuz doktora gitmekten hoşlanmaz ya da çok yoğun çalışan insanların doktora ayıracak vakitleri olmaz. Pillo bu soruna da bir çözüm sunuyor ,sadece birkaç dakika içerisinde evinizin konforunda profesyonel bir sağlıkçı ile iletişime geçebilirsiniz.

İlaç ve vitaminlerinizi dayanıklı kaplarda güvenli bir şekilde saklar. Kimlik tanıma yöntemi sayesinde ilaçların doğru zamanda doğru kişiye verilmesini sağlar. İlaçlarınızı almayı unutuyorsanız Pillo size bir hatırlatıcı göndererek yardım eder.

Teknik Özellikleri;

  • ARM tabanlı işlemci
  • 7 inç dokunmatik ekran
  • HD kamera
  • Çoklu mikrofonlar , hoparlör
  • Wİ-Fi ve Bluetooth
  • Pillo elektrik kesintisi olduğu durumlarda ise bilgilerinizi kaybetmemek için yardımcı bir lityum iyon pil ile donatılmıştır.
  • Pillo sizi tanıdıkça gelişen ve yazılımının uzaktan güncellenmesi sayesinde her zaman yeni ve benzersiz bir cihazdır.

Temmuz 2017 de piyasaya sürülmesi planlanan Pillo 399 dolardan satışa sunulacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here