Pilot Akıllı tercüme cihazı tam 2 milyon dolar kazandırdı

Pilot Akıllı tercüme cihazı tam 2 milyon dolar kazandırdı 1
Meet

Pilot adlı akıllı dil çevirmeni Amerikalı girişimcisine tam 2 milyon dolarlık girişim sermayesi kazandırdı. 

Dünya’da bir çok farklı dil bulunması sebebiyle aksaklıklar ve iletişim sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple olacak çevirmenlik işleri ve yazılımları oldukça pahalıdır.

Çevirmenlik işleri ve yazılımlar dünyada oldukça büyük bir öneme sahiptirler. Ticari ve siyasi anlaşmalar, bürokratik işler ve bir yığın turist popülasyonu dil konusunda yatırımlar yapılmasını sağlıyor. Böylece oldukça büyük bir çevirmenlik ve dil öğrenme ekonomisi oluşuyor.

Pilot
Pilot

Pilot adlı akıllı kulaklık ise binlerce lira para vermeden ve başka bir insanın hizmetine ihtiyaç duymadan, bir güven problemi yaşamadan farklı dilleri anlamanıza olanak sağlıyor. Cihaz, “Dil bariyerleri olmayan bir dünya” sloganıyla lanse ediliyor.

Pilot
Pilot

Sürekli olarak gelişen konuşma tanımlayıcı teknolojileri, insanların konuşmalarını tanımlayarak çeşitli komutlar alabiliyor ve işlemler yapabiliyor. Bunun en büyük örnekleri ise akıllı cep telefonlarında, artık neredeyse herkesin cebinde olan cihazlar olarak gösterilebilir. Örneğin Türkçe desteği de bulunan Apple’ın Siri’si konuşmaları anlıyor, yorumluyor ve karşılık verebiliyor.

Pilot da buna benzer bir teknoloji ile konuşmaları algılayabiliyor ancak verdiği cevapları dil çevirisi şeklinde yapıyor. Konuşan kişinin konuştuklarını tanımlayan Pilot, kullanıcısına, seçtiği dilde tercüme yapıyor. Bir çok hayalperestin rüyalarını süsleyen bu sistem Indiegogo üzerinden de büyük bir ilgiyle karşılanmış durumda.

Cihazın bir adeti Kampanya ile 200 dolardan satılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here