Pinterest’i işletmenizi tanıtmak için nasıl kullanırsınız

Pinterest

Pinterest diğer sosyal ağlardan oldukça farklıdır, ancak Pinterest’in özelliklerinden en iyi şekilde yararlanırsanız markanızı tanıtma ve satış yapma gücüne sahiptir. Pinterest hakkında birçok yanlış anlaşılma var. Bazıları, ev dekoru esin kaynağı, yemek tarifleri ve el sanatları öğreticilerini bulmak için bir yer olarak görüyor; diğerleri ise onu başka bir sosyal platform olarak kullanıyor.

Pinterest

Gerçekte, o da değil. Pinterest’in aslında bir sosyal ağdan çok bir arama motoruyla ortak noktası var. Ayrıca, web sitenize uzun vadede trafik çekmek için olağanüstü güçlü bir yoldur. Bir Facebook mesajının raf ömrü yaklaşık bir gündür oysa ki Bir Pin’den trafiği süresiz olarak alabilirsiniz.

Sonuçları görmeye başlamayı umduğunuz kadar zor değil, sadece biraz bilgi birikimine ihtiyacınız var. Bu bilgiler, Pinterest’i iyi kullanmanıza yardımcı olacak:

Harika iğneler tasarlayın

İlk adım, elbette, çarpıcı ve markalı pimler oluşturmaktır. En sevdiğiniz resim düzenleme yazılımını kullanarak bir şablon tasarlamayı ve her yeni içerik parçası için bunları düzeltmenizi öneririm. Canva sitesi bu konuda tasarımlarınıza ilham almak için güzel bir ücretsiz şablon topluluğuna sahiptir.

Şu genel kuralları aklınızda tutun:

  • Dikey odaklı görüntü en iyi çalışan pinlerdir.
  • Görsel yığılmayı en aza indirin.
  • Renklerinizi sınırlayın ve Pinlerinizi tanınabilir yapın.
  • Metnin her zaman yeşil renkte kalmasını sağlayın.
  • URL’nizi eklemeyi unutmayın.

Zengin Pins Deneyi
Zengin Pins, Pins’inize daha fazla bilgi eklemenizi sağlar. Beş Zengin Pin türü vardır:

Makale Pinleri – Bunlar başlık, yazar, hikaye açıklaması ve bağlantıyı içerir.
Ürün Pinleri – Gerçek zamanlı fiyatlandırma, bulunabilirlik ve nerede satın alınacaklarını içerir.
Reçete Pinleri – Bunlara malzemeler, pişirme süreleri ve sunum bilgisi dahildir.
Film Pinleri – Derecelendirme, yayın üyeleri ve incelemeleri içerir.
Yer İşaretleri – Bunlara bir adres, telefon numarası ve harita dahildir.
Onları kendiniz kullanmaya başlamak için sitenizi doğrulamanız gerekecek. Bunu yapmak için, Edit profile (Profili düzenle) ‘yi ve ardından Confirm web sitesini (Web sitesini onayla) tıklayın. Sağlanan meta etiketi kopyalayın.

Şimdi Yoast SEO eklentisini WordPress sitenize yükleyin . Kenar çubuğunuzdaki SEO sekmesini tıklayın. “Sosyal” mesajını verin ve ardından Pinterest sekmesini seçin. Meta etiketine yapıştırın ve “kaydet” i tıklayın. Daha sonra Zengin Pins’e başvurmak için URL’nizi Pinterest Validator’a girin ve verilen adımları takip edin.

Repin!
Bir parça, bir teklif ya da bir ücretsiz ilan yayınladığınızda, Pinterest’e bir grafik ile yerleştirin. Ardından, Pin’i ilgili tüm panolara repinlediğinizden emin olun. Örneğin, bu yazı, pazarlama, sosyal medya, dijital pazarlama ve çevrimiçi işle ilgili olarak kurullara sabitlenebilir.

Ayrıca, diğer düşünce liderlerinden içerik yerleştirmeyi de istersiniz. Her sosyal platform, içeriğinizi iyi bir yığın küratörlüğünde kullanılmalıdır.

Her şeyi optimize et

Pinterest sosyal bir platformdan çok bir arama motorudur, arama için her şeyi optimize etmeniz gerekir . Bunun anlamı:

Biyolojinize nişinizi ve anahtar kelimelerinizi ekleme;
Popüler arama terimlerini kullanarak panolarınızı adlandırmak;
Her panoya ve her Pim’e, anahtar kelimelerinizde organik olarak dokuma açıklamaları ekleme.

Grup tahtaları
Grup kurullarına katkıda bulunmak, özellikle en kaliteli içeriği paylaşıyorsanız işinizi daha geniş bir kitleye tanıtmanın etkili bir yolu olabilir.

Popüler grup panolarını niş ile tanımlamak için PinGroupie kullanın . Binlerce ve binlerce katkıda bulunan bir tahta seçerseniz, yalnızca kitlelerden öne çıkmak için sürekli aktif olmanız gerektiğini unutmayın. Son olarak bu ipuçlarını uygulayın ve web trafiğinizin büyümesini izleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here