Pitta Börek

Pitta Börek

Pitta Börek ile ilgili 2018 yılında bayilik verdiği bilgisi bulunmamaktadır. Firma kapanmış olabilir veya başka bir sektöre yönlenmiş olabilir.

Boşnakların yoğun olarak yaşadığı bölgelerden biri olan Pendik`te Boşnak mutfağına dair bir işletmenin olmaması genç girişimçi Kenan MUTLU(TUTİÇ)`nun dikkatini çekmiş ve bu yönde bir atılım kararı almasına sebep olmuş.

Boşnak mutfağındaki lezzetleri Türkiye`de herkesin tatmasını sağlamak amacıyla “SOFRAMIZDAN SOFRANIZA“ sloganıyla `PİTTA` isimli börekçi dükkanının ilkini 2006 yılının Kasım ayında açan Kenan Bey Pendik`te gördüğü yoğun ilgiden dolayı daha sonra ikinci şubesini de açmış.

Boşnak mutfağını farklı sunumuyla herkesin beğenisine sunan Kenan Bey yatırımlarını arttırarak bir franchise ağı kurmayı hedefliyor. Bütün ürünler Gıda Mühendislerinin kontrol ve denetim ile hazırlanmakta olup, Sağlık kontrolleri belediye sağlık ekipleri tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.
`Soframızdan Sofranıza` diyen PİTTABÖREK `in menüsünde Patatesli, Peynirli, Ispanaklı, Kıymalı börekle, Kuşbaşı etli ve Kıymalı ev mantısı; Tatlılarda ise Dudove ve ev baklavası bulunuyor. Boşnakların yöresel zenginliklerinden iste kurutulan ve nefis lezzeti olan suho meso (kuru et) ile kış aylarında bolca tüketilen raso (lahana turşu suyu)da bulunmakta. Ev ve işyerlerine paket servisi olduğu gibi, kredi kartı ile de alışveriş yapılabilir.

5 YORUMLAR

  1. bayılık sartlarınızı ogrenebılırmıyım

    tesekkur ederım

    0 546 6656222
    0 554 9646604

  2. bu işten anlasam dalardım ama hic anlamıyom çok güzel bir iş fikri yazmışınız tebrikler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here