Pizza Hut Delivery Türkiye’de

Süzer Grubu iştiraklerinden Turkent, Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken (KFC) markalarına, yeni markası Pizza Hut Delivery’yi ekledi.

Pizza Hut’tan yapılan açıklamaya göre, Pizza Hut Delivery’nin Franchising sistemi ile 2011 sonuna kadar 45 şubede hizmet vermesi planlanıyor.

Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Turkent Genel Müdürü Serhan Süzer konuya ilişkin değerlendirmesinde, 1989 yılında Pizza Hut restoranlar zincirini Türkiye’ye getirerek Türk halkını pizza ile tanıştırdıklarını, bugün Türkiye’de 6 ilde toplam 39 Pizza Hut restoranları ile tüketiciye servis verdiklerini belirtti.

Diğer markaları KFC ile toplamda 89 restorana ulaştıklarını ifade eden Süzer, “2010 başında Turkent A.Ş’nin hisseleri yüzde 100 Süzer Gruba geçti. O günden bu yana Turkent A.Ş’ye bağlı Pizza Hut ve KFC markalarıyla ilgili ciddi bir yeniden yapılanma sürecine girdik. Geçen yıla oranla Turkent A.Ş. olarak bu yılı yüzde 15-20 oranında büyümeyle kapatmayı öngörüyoruz” bilgisini verdi.

“YATIRIM MİKTARI 15 MİLYON DOLAR”
Üçüncü markaları Pizza Hut Delivery’i Türkiye’ye kazandırmak üzere uzun bir yol kat ettiklerini vurgulayan Süzer, şunları kaydetti:

Pizza Hut Delivery konseptinin de franchise sürecini bu vesileyle başlatıyoruz. 2011 sonuna kadar İstanbul ve Marmara bölgesi ağırlıklı olmak üzere 45 şube hedefliyoruz. Bu yatırımın toplam miktarı yaklaşık 15 milyon dolar. Sağlayacağı istihdam ise 1000 kişiye yakın. İlk şubemizi 18 Ekim’de Maslak’ta, ikinci şubeyi ise 28 Ekim’de Kavacık’ta açacağız. Bu şubelerimizi hayata geçirmek için 1 milyon dolar yatırımla ilk fabrikamızı da Sultanbeyli’de kurduk. Artık önümüzdeki her türlü rakamı yukarı çekiyoruz. Restoran, çalışan, ürün, kampanya, hepsini…(Milliyet)

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here