Polo’dan kişiye özel giysi tasarımı

U.S. Polo Assn, müşterisine, internetten satın alacağı tişörte istediği dizaynı oluşturma imkanı sunmaya başladı. Başlatılan uygulama kapsamında müşteriler, tasarımlara aktif katkı sunarak isimlerini, tuttukları takımı veya lakaplarını yazdırabiliyor.

Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, U.S. Polo Assn’nin, 1997 yılında grup bünyesine katılarak Türkiye pazarına girdiğini anımsattı.

Ünlü markanın ürünlerini grup olarak Türkiye dışında toplam 30 ülkede tüketiciyle buluşturduklarını belirten Özkan, son olarak hayata geçirdikleri “Kendi Polo’nu Tasarla” uygulamasıyla müşterilerine kendi tişörtlerini tasarlama imkanı sunduklarını ifade etti.

Özkan, internetteki “www.kendipolonutasarla.com” sitesini ziyaret edenlerin, tişörtün renginden armasına, kalıbından koluna işlenecek yazı ve rakama kadar istedikleri seçimi yaparak kendileri için ve sevdiklerine özel tişörtler tasarlayabildiklerini söyledi.

Grup olarak e-ticarette önemli atılımlar yaptıklarını ve “Kendi Polo’nu Tasarla”nın da en çok önem verdikleri projelerden biri olduğunu belirten Özkan, şöyle konuştu: “Tüketicilere, XS’den 5XL’a kadar beden temin edebileceğiz. Yani mağazalarda aradığı bedende giysi bulamayanların bu sorunu artık ortadan kalkacak. Müşterilerimiz mağazaya gitmeden, kendi zevk ve bedenlerine uygun istediği ürüne 2 hafta içinde sahip olabilecek. 3-4 yaştan 11-12 yaşa kadar kız ve erkek çocuklar için de bu uygulama geçerli olacak. Böylece, tüm aile aynı Polo tasarımlarını giyebilecek. Uygulamayı U.S. Polo’nun Anavatanı ABD’ye de ihraç etmek için görüşmeler yapıyoruz.”

“BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR”

Özkan, tişört tasarlayıp sipariş veren her 100’üncü kişiye tişörtünü hediye ettiklerini belirterek, şöyle devam etti: “Müşteriler, tişörtlerinin rengini, logosunun görünümüyle boyutunu ve kalıbını kendileri belirleyip kişiselleştirebiliyor. Tişörtün sol koluna da istedikleri her şeyi, örneğin isimlerini, tuttukları takımı veya lakaplarını yazdırabiliyor. Anne-baba-çocuk, iki sevgili aynı tişörtü tasarlayıp giyebilecek, kollarına da birbirlerinin isimlerini işletebilecek. Hediye seçmekte zorlananlar da siteye girip sevdikleri için çok özel bir hediyeyi kendileri tasarlayabilecek.” Özkan, 1 Mayısta başladıkları uygulamanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, yıl sonuna kadar bu şekilde 10 bin tişört satmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Kaynak:Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here