Polonya’nın sıcak cipsi artık Türkiye’de

Polonya’da yüksek lisans eğitimi yaparken gördüğü sıcak patates cipsi standını Türkiye’ye taşıyarak kendi firmasını kuran tarih öğretmeni Mehmet Lüleci, girişimciliği ile örnek teşkil ediyor.


Yerinde üretilen, kâr marjı yüksek cipsleri özel soslarıyla müşterilerinin beğenisine sunan genç girişimci, birkaç ayda bayi sayısını 3’e çıkardı.


Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu Mehmet Lüleci, Polonya’nın Bialystok Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi yaparken sıcak patates cipsine olan ilgiyi gördü. Yerinde üretilen sıcak cipsi ülkesine taşımayı hedefleyen genç girişimci, Lüle Cips firmasını kurarak isim hakkını aldı. Daha sonra Polonya’daki standın bir benzerini mühendis arkadaşlarıyla birlikte kuran Lüleci, yurtdışından getirttiği özel sos ve bambu çubuklarıyla sıcak patates cipslerini müşterinin beğenisine sundu.


İstanbul ve Berlin’de bayilik açmak için de kolları sıvayan Mehmet Lüleci, sıcak patates cipsini diğer cipslerden ayıran özelliğinin müşterinin gözü önünde özel sosla hazırlanması olduğunu ifade etti. Lüleci, “Cipsimiz katkı maddesiz ve sıcak şekilde müşterinin gözü önünde hazırlanıyor. Patates kızardıktan sonra soslayıp müşteriye sunuyoruz. Sıcak cips 2 dakikada hazırlanıyor.” dedi. Müşteriler için 7 farklı patates sosu hazırlattıklarını kaydeden Lüleci, bambu çubuklarını özel olarak Çin’den getirttiklerinin altını çizdi.


Baharatları patatese göre hazırlattıklarını ifade eden Lüleci, müşterilerinin damak tatlarına göre baharatlarını seçebildiklerini ifade etti. Sıcak patates cipsi satışının yüksek kâr marjına sahip olduğunu belirten genç girişimci, “İlk başta bu kadar talep olacağını düşünmedik. Birkaç ayda Sakarya ve Düzce’de bayilikler verdim. Yıl sonuna kadar 10 bayi ulaşmak istiyorum. Yakında İstanbul ve Berlin’de de bayilikler açacağız.” şeklinde konuştu.
Kaynak:Zaman

1 YORUM

  1. daha detaylı bilgi alabilirmiyiz. şuanda faaliyette olan yeriniz varsa tadına bakabilirz adres yada telefon gverirmsinz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here