Popüler iş fikirleri 2014

Popüler İş Fikirleri ve İş Fikirlerine Finansman Desteği Sağlayan Siteler

İş fikirlerinde özellikle yatırımcı ve pazar bulmak en önemli aşamalardandır. Yeni Girşimcilik modelleri iş fikirlerini artık daha çok uygulanabilir ve daha cazip hale getiriyor. İş fikirlerini popüler kılan sitelerin başında gelen Kickstarter ve İndiegogo gibi iş fikirlerini gerçeğe dönüştüren sitelerin sayısı hızla artıyor. Sistemin kısaca mantığı ise şu şekilde işliyor. Öncelikle iş fikrinizi proje halinde crowdfunding sitelerine sunuyorsunuz. Daha sonra site sahipleri iş fikrinizi okuyucularına sunuyor ve okuyuculardan finansman topluyor. Biriken para ile iş fikriniz hayata geçiyor ve ürün ya da hizmetlerinizi satmaya başlıyorsunuz. Crowdfunding Nedir: (Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmek için gereken fonu sağlayan yeni bir fonlama yöntemidir)

Bu sitelerden girişimciler iki farklı düşünce çıkartabilir.

 • En çok talep gören iş fikirlerini inceleyip yeni fikirler çıkartabilirsiniz ve ne kadar talep gördüğünü ölçümleyebilirsiniz.
 • Şu anda yaptığınız ürün veya hizmet satışlarınızda ingilizce arama yaparak yeni iş fikirlerine sahip olabilirsiniz. Sitelerin web adreslerini ise yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Popüler iş fikirlerine örnekler

Bu iş fikirleri Crowdfunding sitelerinde en çok yatırım alan iş fikirleridir.

1- Pebble isimli akıllı saat 10 milyon doların üzerinde yatırım topladı. 68.929 kişi tarafından finanse edilen proje aynı zamanda akıllı saat sektörünün oluşmasınada sebep oldu. Pebble’den sonra bir çok markada bu sektöre ağırlık vermeye başladı.

Pebble
Pebble

2- OUYA isimli video oyun konsolu farklı özelliklerle ve uygun fiyatlarla piyasaya girdi ve Crowdfunding sitesi Kickstarter’dan 8.5 milyon dolar yatırım aldı. 63.416 kişi tarafından finanse edilen oyun konsolu artık web sitesi üzerindende satılıyor. OUYA’nun başarılı olmasının nedeni ise mobil oyunları televizyon üzerinden oynatması.

OUYA
OUYA

3- Form1 isimli 3d Printer ise toplamda 3 milyon dolara yakın bir yatırım aldı ve 2.068 kişiden finans desteği sağladı. 2014 yılında da çok popüler olacak 3d yazıcı sektöründe ise gerçekten güzel bir başarı yakalayan firmaya da bir çok rakip çıkmaya devam ediyor.

Form1
Form1

4- Oculus Rift, 2014 yılında piyasaya sürülecek olan bir sanal gerçeklik cihazı. 2.5 milyon dolar yatırım toplayan bu fikire 9.522 kişi finans desteği sağlamış. Oculus Rift’in en dikkat çeken özelliklerinden biri, daha önceden bilinen VR (Sanal Gerçeklik) teknolojilerini bir adım öteye taşıyıp, ucuzlazmış donanım fiyatları ile bu teknolojiyi son kullanıcının hizmetine sunabilecek olması.

Oculus Rift
Oculus Rift

5- ARKDY Herkes için bir uzay teleskopu fikriyle 1.5 milyon dolar yatırım aldı 17.614 kişiden yatırım toplamayı başardı. ARKYD sıradan bir uzay teleskopu değil. Projenin destekçileri, ARKYD teleskobu aracılığıyla uzayı diledikleri gibi keşfedebiliyor, fotoğraflar çekebiliyor ve kendi fotoğraflarını uzayda sergileyebiliyor.

Teleskop
Teleskop

İş fikirlerinize finansman toplayacağınız yabancı Crowdfunding siteleri

İş fikirlerinize finansman toplayacağınız yerli Crowdfunding siteleri

 • Biayda
 • Fonla beni
 • Projeme Fon
Sponsor

4 YORUMLAR

 1. 25 yıldır teknik servis olarak içanadolu ve akdeniz bölgesinde oteller tatil köyleri , shell opet benzin istasyonyaları avmler market zincielerine hizmet vermekteyim teknik müdürler ve satın alma müdürleriyle 2 li ilişkilerimiz ileri derecede mevcuttur bu sektörlerde uygun olacak her türlü ürünün ve projenin bayiiliğini arıyorum
  05536444011

 2. mustafa kayar çakalı milleti dolandırmaya çalışıyor. ama ha paranızı kaptırmayın böyle çakallara.

 3. Yahu arkadaş hesap yaparken tavukları aç bıraktın..1000 tavuk günde 800 yumurta verir demişin iyide aç tavuk yumurta verirmi.. Yani demek istediğim : sen tavukların yediği yemi neden hesaba koymuyorsun..1000 tavuk hergün kaç paralık yem yer, kaç sene yaşar, ya bakmazsan ve hastalıktan ölürlerse bunları kim karşılayacak? Ya bu işi bilmiyor ve buradan milletten para toplamaya yola çıkmışsın, yada kar zarar hesap maliyeti yapmasını bilmiyorsun

 4. Az bir parayla düzenli günlük geliriniz olsun istermisiniz ne bayilik parası ne frence parası ne dosya parası nede proje parası nede komisyon parası istemiyoruz bizim çiftlikte doğal organik özgür tavuk köy yumurtası üretiyoruz az parası olup ta ne iş yapabilirim diye düşünen ve tarıma yatırım yapmak isteyip de arazim yok diye düşünmeyin 600 dönüm arazimiz var burada sizde paranız ölçüsünde bize katılabilirsiniz verdiniz parada size bir ay gibi kısa bir sürede dönüyor kısaca size bir hesap yapalım
  örneğin bin adet tavuk alıyorsunuz tavuğun tanesi 10 Tl 1000×10 = 10 bin TL ediyor köy yumurtasının tanesi 750 KRŞ bin tavuk günlük ortalama 800 yumurta verir 800 x 750 =günlük 600 TL ediyor 600 TL de ayda 18 bin TL ediyor verdiğiniz para size kısa bir sürede dönüyor ilgilenen arkadaşlar eko tarım doğal ürünler must19_@.com tel 0541 440 81 51 youtubeda çorum/ sungurlu Mustafa kayar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here