Portatif Mutfak İle Aşçılık Eğitimi

Portatif Mutfak İle Aşçılık Eğitimi

Charlie Cart Project adlı proje ile çocuklara aşçılık eğitiminin verilebileceği mini, portatif bir mutfak geliştirildi.

charliecart

Günümüzde yemek yemek her ne kadar pahalı bir ihtiyaç olmasa da sağlıklı olup olmadığı konusunda endişeler bulunmaktadır. Bunun yanında dünyada bulunan insanlar büyük bir kısmı yemek yapma konusunda bilgili değildir. Gelecek için daha sağlıklı ve kendi işini kendi yapabilen insanlar yetiştirmek adına geliştirilen portatif mutfak sayesinde çocuklar yemek yapmanın temellerini öğrenebiliyor.

Günümüzde anne babası da çalışan bir çok çocuk bulunmaktadır. Bu nedenle yemek yapma konusunda pek bir yardım alamayan çocuklar, portatif mutfak ile aşçılığı öğrenebiliyorlar.

Bir mutfakta olması gereken tüm temel araç gereçlere sahip mutfak, üç bölümden oluşuyor. Kesme, ve hazırlama masası, ufak bir ocak ve bir lavaboya sahip mutfak ayrıca dolap ve çekmeceleri ile de araç gereçlerini yanında taşıyabiliyor. Kar gütmeyen bir proje kapsamında, çocukları sağlıklı yiyecek ve el yeteneği konusunda geliştirmeyi amaçlayan yardım severler, bir çok yemek tarifinin denenerek nasıl yapılacağını çocuklara öğretiyor. Proje Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here