Premaman Çocuk Ürünleri Bayiliği

Büyüyen çocuk ürünleri pazarında yer almak için Premaman'ı seçi̇n. Yeni bir atılımın eşiğinde yalnız kalmayacak ve Premaman’ın avantajlarından yararlanmış olacaksınız.
Premaman Çocuk Ürünleri Bayiliği
5 dk
Son güncellenme: 06/11/2019
Tüm Başlıklar

Sürekli büyüyen çocuk ürünleri pazarında etkin bir şekilde yer almak istiyorsanız. Premaman strateji̇si̇ni̇ seçi̇n. Bu sayede yepyeni bir atılımın eşiğinde yalnız kalmayacaksınız ve Premaman’ın sağladığı şu avantajlardan yararlanmış olacaksınız: 

*Premaman markası: Denenmiş ve başarısı kanıtlanmış bir ticari ismin sağladığı kalite, özgünlük ve orijinallik. 

*Premaman koleksiyonu : Yaratıcılık”¦ Moda trendlerini adım adım izleme arzusu, uygun fiyatlarda en yüksek kalitede üretme yeteneği.

*Premaman tecrübesi : Premaman’ın dünya çapında başarıyla çalışan yüzlerce mağazasından kaynaklanan 53 yıllık tecrübe.

*Premaman Lojistiği : Size her aşamada yardımcı olmayı amaç edinmiş lojistik ve bilgisayar ekibi

PREMAMAN FİRMASI

1953 yılında Belçika’da kurulmuş olan Premaman bir perakende ticaret uzmanıdır. Faaliyet alanı hamile kadınlar ile 0-10 yaş grubundaki çocukların tüm ihtiyaçlarını kapsar. Sadece Belçika’da 160 mağazalık bir Premaman zinciri vardır. 

Belçika’da franchise sistemi ile büyüyen firma, yine franchise sistemine dayalı olarak geniş bir uluslar arası mağazalar zinciri de yaratmıştır. Hâlen 5 kıtada 36 ülkede 300’den fazla Premaman mağazası vardır. 

PREMAMAN TÜRKİYE MASTER FRANCHISOR

Premaman yabancı ülkelerde bir master franchisor ile çalışma yöntemini beimsemektedir. Türkiye’deki master franchisor’ı Panel İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti’dir. 1993 yılında kurulan Panel ilk Premaman mağazasını Ankara’da 1994 yılında açmıştır. Panel, Türkiye’de Premaman mağazalar zincirinin, büyük şehirlerdeki alışveriş merkezleri ile seçkin satış noktalarına yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir. Premaman Konsepti Premaman mağazasında, anne adayları ve 10 yaşına kadar ki çocuklar için her türlü ürünü bir çatı altında sunabilirsiniz. Dinamizm, çeşitlilik ve eğlence dolu bir dünya Premaman mağazasında Premaman uzmanları tarafından tasarlanmış ve seçilmiş ürünleri satacaksınız. 

*Hamile giysileri ve çamaşırları 

*Doğum öncesi ve sonrası bakım ürünleri 

*Yeni doğandan, 2 yaşına kadar bebekler için giysiler

 *2-10 yaş grubu çocuk giysileri

*İhtiyaç ürünleri: Biberonlar, önlükler, sterilizatörler, alt değiştirme minderleri, oyuncaklar, vs. 

*Aksesuarlar : Mobilyalar, mama sandalyeleri, pusetler, oyun parkları, oto koltukları, vs. PREMAMAN FELSEFESİ Hamileler ve bebekler için gerekli ürünler genellikle farklı mağazalarda satıldığı için, anne adayları kendilerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir mağazadan diğerine koşturmak zorunda kalırlar. Premaman felsefesi tek bir fikre dayalıdır : Doğum öncesi ve sonrasında gerekli tüm ürünleri tek bir satış noktasında bulundurmak Bu nedenle Premaman mağazaları, hamilelik döneminden başlayarak çocukların 10. yaş gününe kadar uzun bir süreyi kapsayan ve gerekli her şeyi bir arada sunan mağazalardır. 

TASARIM

Premaman her yıl iki ayrı koleksiyon hazırlar: Sonbahar- kış koleksiyonu İlkbahar- yaz koleksiyonu Tasarım departmanı uzmanları yıl boyunca Paris, Milano gibi modaya yön veren şehirlerdeki fuarları gezerler. Görevleri, giysi ve aksesuarlardaki en son modayı ve trendi keşfetmektir. Daha sonra kalıplar hazırlanır ve canlı modeller üzerinde denemeler yapılır. Trendler belirlenince tasarım/kumaş/renk ve üretim maliyetleri etkileşimi başlar. Premaman her zaman modaya uygun, özgün ama makul fiyatlarda bir koleksiyon yaratma çabasındadır. 

ÜRETİM

Koleksiyon kağıt üzerinde hazır olunca, üretim başlayabilir. Üretim sırasında, sürekli ve katı bir kalite kontrolü, Premaman ürünlerinin mükemmelliğini sağlar. Tüm sezonlarda satışa sunulan aksesuarlar ise değişik pazarlar ve yeni ürünler izlenerek sürekli adapte edilir. 

ÜRÜN SEÇIMI VE SIPARIŞ ÜRÜN SEÇİMİ

Premaman bebek, çocuk ve hamile koleksiyonları, yılda iki kere Brüksel’de düzenlenen sunum ve defile ile alıcıların beğenisine sunulur. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki mağaza sahipleri ve işletmecileri gelecek sezon için ürün seçmek amacıyla bu sunumlara katılır. Sıkı bir çalışma temposu içinde süren bu forum, görüş alışverişi, tecrübe aktarma, eski dostlarla buluşma ve yeni dostlar edinme açısından ideal bir platform oluşturur. Biberondan mobilyaya kadar her türlü ihtiyaç ürününü kapsayan aksesuarlar ise yıl boyunca sipariş verilebilir. 

TESLİMAT PROGRAMI 

Sezona düzenli aralıklarla yayılan teslimat programı, stok yatırımının minimum seviyede tutulmasını sağlar. Ayrıca, sezon boyunca müşterilere yeni ürün sunma olanağı sağlar. Premaman depolama altyapısı, yükleme programları ve bilgi teknolojilerine önemli yatırımlar yaparak optimum teslimatı sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Premaman Kataloğu ve Reklam Premaman yılda iki kez geniş kapsamlı bir katalog hazırlar ve tüm mağazaların hizmetine ücretsiz olarak sunar. Premaman kataloğu mağaza-müşteri diyaloğunun kurulmasında ve sürekli müşteri edinmede çok önemli bir rol oynar. Ayrıca, sipariş verme sırasında da iyi bir yardımcıdır. Premaman, her sezon mağaza içinde ve vitrinlerde kullanılmak üzere posterler hazırlar. İndirim dönemleri ve çeşitli promosyon kampanyaları sırasında kullanılmak üzere çeşitli poster, balon gibi reklam malzemesi de mağazaların kullanımına sunulur. Premaman yılbaşlarında, sezon açılışlarında ve çeşitli kampanya dönemlerinde kullanılabilecek çeşitli promosyon malzemeleri ihtiyacını da dikkate alarak her sezon çeşitli promosyon malzemeleri geliştirir. Premaman Mağazası 

BÖLGE SEÇİMİ

Premaman mağazası, şehir merkezindeki ana alışveriş arterlerinde ve trafik akışının yoğun olduğu bölgeler ile alışveriş merkezlerinde konumlanmalıdır. Kuruluş yeri olarak rakip ve tamamlayıcı ürünlerin satıldığı mağazaların bulunduğu noktalar tercih edilir. Her yeni Premaman mağazası için sınırları tanımlanmış, yeterli iş potansiyeline sahip bir korumalı bölge ayrılır ve o bölgede başka Premaman mağazası açılmaz. Premaman mağazalarının hedef müşteri grubu, orta ve üst gelir grubudur. 

MAĞAZA PROFİLİ

Premaman mağazaları, franchising sisteminin gereği birbiriyle aynı görünüşe sahip, tümünde aynı hizmetin verildiği ve aynı ürünlerin satıldığı standart birimlerdir. Mağaza büyüklüğü, en az 70-120 metrekarelik satış alanı ve 20 metrekarelik depo alanı sağlamalıdır. Premaman mağazasının kaldırım seviyesinde olması ve en az 7 metrelik cephesi bulunması tercih edilir. Mağaza dekorasyonunda metal, ahşap ve cam dekorasyon elemanları kullanılır. Zemin halı veya parke olabilir. Yeni açılacak bir Premaman mağazasının dekorasyon projesi Premaman tarafından hazırlanır. Dekorasyon malzemeleri, Premaman’ın önerdiği bir firmadan temin edilir ve uygulama sırasında gerekli tüm yardım ve destek Premaman tarafından sağlanır. Çalışma Şekli Premaman franchising sistemi ile büyümüş ve uluslar arası bir zincir haline gelmiştir. FRANCHISING NEDİR? Franchising kısaca çağdaş bayilik sitemidir. Sistemin temelinde kalite güvencesi, eğitim ve üstün hizmet anlayışı bulunmaktadır. Franchising belirli bir Pazar bölümünde çalışan ve başarısını kanıtlamış olan bir firmanın elde ettiği bilgi birikimini, bağımsız girişimcilerle paylaştığı bir işbirliği yöntemidir. Franchising, know-how ve şirket imajını sağlayan bir Franchise vericisi ile bu unsurlardan yararlanmak isteyen Franchise alıcısı arasında bir sözleşme imzalanmak suretiyle uygulanır. Franchising sistemi dünyada başarısını kanıtlamış bir işbirliği yöntemi olarak çok değişik alanlarda uygulanabilmektedir.

 PREMAMAN FRANCHISE SİSTEMİ 

Premaman, hamile ve çocuk ürünleri sektöründe yatırım yapmak isteyen girişimcilere “Premaman” markası ile mağaza açma ve işletme imtiyazını vermektedir. Böylece büyük mağaza zincirlerine özgü avantajların, bireyin yaratıcılığı ile birleşmesi sağlanmaktadır. Premaman felsefesi, çağımız tüketicisinin ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılayan bir felsefedir. Çünkü modern anne adayının kendisi ve çocukları için aradığı üç temel unsur; seçme kolaylığı, zaman tasarrufu ve profesyonel danışmanlık Premaman tarafından sunulmaktadır. Franchise alıcılarına ne sağlıyoruz ? Premaman, girişimcilere mağazanın açılması ve etkin bir şekilde işletilmesi amacıyla şu hizmetleri sunar: *Premaman’ın 53 yıllık tecrübesine dayalı olarak geliştirdiği işletme sistemini kullanarak kendi işinizi kurma ve geliştirme imkanı, *Uluslar arası bir zincirin Türkiye’deki halkalarından biri olmanın sağladığı prestij ve dünya ile entegrasyon, *Tanınmış bir marka ile işe başlamanın avantajı, *Mağaza yönetimi konusunda sürekli destek ve Premaman’ın başarısından yararlanmak *Yer seçimi, mağaza yerleşimi ve dekorasyonu konusunda danışmanlık, *Açılış desteği (İlan, reklam, duyuru yapılması, poster, balon ve promosyon malzemelerinin temini, Belçika’dan gelecek görsel sunum uzmanlarının yardımı) *Satışta yardım (satışa sunulacak ürünlerin çeşit, şekil ve sunuş bakımından en iyi yöntemlerle uygulamaya konulması) *Eğitim desteği (Mağaza açılış ve sonrasında eğitim, kontrol ve yönlendirme desteği ) *Mağaza tabelasında ve tüm satış ve tanıtım malzemelerinde Premaman markasını ve logosunu kullanabilme imkanı Franchise alıcılarından ne bekliyoruz? Premaman öncelikle franchise alıcısının tüm zamanını ve enerjisini işine ayırma niyet ve isteğine sahip olmasını bekler. Franchise alıcısı 1 hafta Belçika’da 1 hafta Türkiye’de olmak üzere 2 haftalık bir eğitim almaya hazır ve istekli olmalıdır. Yatırım ve Karlılık Bir Premaman mağazasının yatırım tutarı kuruluş yerine göre farklılık gösterir. Cadde üzerindeki bir mağaza ile yeni kurulan bir alışveriş merkezindeki mağaza farklı inşaat işleri gerektirmekte dolayısıyla yatırım ihtiyacı farklı olabilmektedir. Mağaza yeri seçildikten sonra, tecrübelerimizi esas alarak kuruluş yerine özgün yatırım ihtiyacı belirlenir ve gelir-gider tablosu hazırlanır. Bu analizlerin kira, personel giderleri gibi yerel faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermesi doğaldır. 

Başvuru için www.premaman.com.tr/franchise.htm adresini ziyaret ediniz.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.