Reklam TV’yi geliştirdi, 300 bin liralık sermayeyi kaptı

Özyeğin Üniversitesi ve LabX işbirliği ile ikincisi düzenlenen ‘Bir fikrin mi var?’ girişimcilik yarışmasına katılan genç girişimciler, ödüllerine kavuştu.
780 genç girişimcinin katıldığı yarışmada son yıllarda tüm dünyada önem kazanan dijital signage teknolojisini temel alarak geliştirdiği Reklam TV ile birinci olan ODTÜ İşletme’den Ahmet Bahadır Özdemir, 300 bin liralık sermayenin sahibi oldu. Her şirketin reklam verebileceği ve nokta atışı reklam yayınlanmasına imkan tanıyan bir dijital reklam mecrası niteliğindeki Reklam TV, reklam sektörüne ve reklam mecralarını kullanan her ölçekte şirkete yepyeni açılımlar sağlamayı hedefliyor.

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törende ödülünü işadamı Hüsnü Özyeğin ve Başkonsolos Jessica Hand’ın elinden alan Özdemir, bir yandan patronluk yolunda ilk adımı atarken diğer yandan girişimcilik konusunda eğitimine devam edecek. Özdemir’e, yarışma sponsoru LabX 200 bin TL yatırım sermayesi, Özyeğin Üniversitesi 40 bin TL kurulum sermayesi ve 30 bin TL’lik yönetici eğitim bursu verecek. Şirket kurma esnasında Cisco Systems de altyapı desteği sağlarken İngiltere’de UK Trade and Invenment’te kendi alanında ücretsiz staj yapabilecek.

Özdemir’in yanı sıra ilk üçe giren diğer iş projesi sahipleri de İngiltere Başkonsolosluğu’nun sağladığı imkanlarla dil kursu alacak. 2. ve 3. olan genç girişimciler de 20 bin ve 10 bin TL’lik yönetici eğitim bursu almaya hak kazandı. Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Yarışmayı kazananların yanında diğer katılan genç girişimcileri de girişimci ruhları sebebiyle kutluyorum.” dedi.
Kaynak: Zaman Gazetesi

1 YORUM

  1. İletişim Fakültesi reklamcılık mezunuyum bu tarz siteler dünyada bolca mevcut reklama tıkla para kazan izle kazan v.s . İletişim mezunları yada bu sektördeki kişiler dışında kimse isteyerek reklam izlemiyor. Belki daha farklı bir yapı söz konusu olabilir cevap gelirse mutlu olurum…. 300 bin tl yi sokağa atma genç diyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here