Renault Latitude ile masajda yapacak

Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak Renault’un üst orta sınıf sedan modeli Latitude, masaj fonksiyonu olan sürücü koltuğu ve aracın iç mekan havasını bakterilerden ve alerji yapıcı maddelerden ‘büyük ölçüde’ arındıran donanımlarıyla dikkat çekecek.

Expression, Privilege, Executive olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyesi, iki farklı dizel motor seçeneği ve 54 bin 100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak Latitude modelinin, 2011’deki ilk lansmanları olduğuna dikkat çeken Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, lüks sınıfta ilk kez bir sedan modelle yer alacaklarını söyledi.

Latitude için bir satış hedefi belirlemediklerini, müşteri taleplerine göre bunun şekilleneceğini kaydeden Aybar, “Bu otomobille müşterilerimizin bizden ne beklediklerinin yanıtını, biz müşterilerimizden alacağız. Onların eğilimi, talebiyle satış rakamlarını daha sonra tahmin eder olacağız. Satış için hedef rakam vermiyorum. Çünkü bu araç üst sınıftaki ilk sedan modelimiz. Onun için yaşayacağız ve göreceğiz” ifadesini kullandı.

Senaryo Türkiye’den
Batı Avrupa, Körfez ülkeleri ve Rusya’da ağırlıklı olmak üzere toplam 50 ülkede satılacak Latitude’un reklamları, Türklerin imzasını taşıyor. Nitekim Publicis ajansının Türkiye ayağı olan Publicis Yorum’un hazırladığı senaryo, yapılan değerlendirmede birinciliği aldı. Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde çekilen, Frank Sinatra’nın “Fly me to the moon” şarkısının eşlik ettiği reklam filmi, 17 Şubat’tan itibaren Türkiye’de gösterime girecek. Bu film, Latitude’un satılacağı 50 ülkede de gösterilecek.

Sınıfının en geniş aracı olan Latitude, Türkiye’de 1.5 lt (110 HP) ve 2.0 lt (175 HP) dizel motor seçenekleriyle satılacak. 2.0 lt motor seçeneği, sadece otomatik vitesle piyasaya sunulacak. Arkadaki yolcular için de geniş bir diz mesafesi sunan araçın üst donanım seçeneklerinde masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu, havayı temizleyen ve rahatlıtıcı bir ortam sunan, parfüm yayma fonksiyonu da bulunan “ionizer”, üç bölgeli klima, geri görüş kamerası gibi unsurlar bulunuyor.Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here