Restoran Artıklarını Yer Miydiniz? – Yeni Bir Uygulama

Restoran Artıklarını Yer Miydiniz? - Yeni Bir Uygulama 1
Too good to go

Too Good To Go adlı uygulama, bir çok restoran tarafından satılmamış ürünlerinin, sipariş edilerek satın alınmasını sağlıyor.

restoran-artiklari
Restoran

Yapılan araştırmalara göre her Restoran tarafından üretilen yiyeceklerin yarısı boşa gidiyor. Bulunan milyonlarca restoranın ürettiği yiyeceklerin yarısını düşününce ve bir yandan da açlıktan ölen insanlar düşünüldüğünde bu gerçekten can sıkıcı bir duruma dönüşüyor.

İngiliz mobil uygulama geliştiricileri ise bu durumu göz önünde bulundurarak geliştirdikleri uygulama ile çözüm arayışına girmişler.

Uygulama, anlaşılmış olan restoranlarla çalışıyor ve geç saatlerde restoranda hala satılmamış olan ve yarına kadar tutulamayacak ürünleri listeliyor. Listelenen ürünler normal fiyatlarının oldukça altında satılıyor ve sipariş edilebiliyor.

kalan-yiyecekler-cop
Too Good to go

Too Good to go adı verilen uygulama, ayrıca süpermarketlerle de anlaşmalar yapıyor ve kullanım tarihi yaklaşmış sağlam ürünlerin listelenerek indirimli bir şekilde satılabilmesini sağlıyor.

Sipariş edilen ürünler uygulama üzerinden üyelik sistemi ile ödenebildiği gibi kapıda da ödenebiliyor. Sipariş saatleri ise genelde kapanış saatlerine yakın oluyor. Böylece yiyeceklerin ihtiyaç sahipleri tarafından ucuza alınabilmesi sağlanırken çöpe gitmeleri de engellenmiş oluyor.

Bunun yanında uygulama, ihtiyacı olanlara yiyecek ısmarlayabileceğiniz bir sisteme de sahip. Hangi ülkede olursa olsun aç insanlar bulunmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde dahi her zaman yiyecek bulamayan insanlar vardır. Bu durumu da göz önünde bulunduran uygulama geliştiricileri, kullanıcıların bağış yaparak aç insanların doyurulmasına yardım etmelerine imkan sağlıyor.

Too good to go adlı uygulama şimdilik sadece İngiltere’nin Brighton, Birmingham, Manchester ve Leeds şehirlerinde aktif durumda. Yakında Londra’da da aktif olacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here