Çıtır Usta Güncel Bayilik Bilgileri

Çıtır Usta

Çıtır Usta Bayilik Bilgileri

Çıtır Usta yeme içme sektöründe 2003 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Firma  3 ülke, 25 şehir ve 75´ten fazla yerde pide ve kebap konseptli restoranlar ile hizmet veriyor. Çıtır usta bayilik bedeli isim hakkı hariç 200 ile 500 bin lira arasında tutuyor. İsim hakkı bedeli ise konsepte göre değişiyor. Çıtır usta ayrıca bayilik alan girişimcilerden reklam katkı payı ve royalty bedeli de almaktadır.

Halkımızın damak tadına uygun olan menüleri ile dikkat çeken Çıtır Usta son zamanlarda yurt dışına açılmaya başladı. Özellikle Gaziantep mutfağını temsil eden restoran zincirleri açığını tespit eden firma ve Avrupa’da edinmiş olduğu 10 yıllık tecrübesi ile yapmış olduğu AR-GE çalışmalarını birleştirerek markalaşma sürecinin alt yapısını oluşturmuş.

Çıtır Usta Yurt Dışı Açıklaması : 2017 yılı gerçekleşen hedefleri Fas, Tacikistan ve Suudi Arabistan dan sonra yeni hedefi olan ABD ve Avrupa’da faaliyete geçecek restoranlar için fizibilite ve AR-GE çalışmaları yapılmakta olup,bu sayede tüm dünyada hızla büyüme hedefi ile ülkemizden çıkacak bir dünya markası olmanın mutluluk ve gururunu yaşamaktayız.

Atilla KÜLEKÇİOĞLU’nun ilk restoranını, 2003 yılında Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk alışveriş merkezi olan GALLERIA’da, 45 metrekarede açmıştır. Uzun yıllar mesleğinde uzmanlaşmış olan KÜLEKÇİOĞLU bilgisini, yatırımıyla birleştirerek hayalini kurduğu Çıtır Usta markasının ilk halkasını inşa etmiştir.

2007 yılına kadar markalaşma yolunda sağlam adımlar ile ilerleyen “Çıtır Usta”, 2009 yılında disiplin ve özverili çalışma ile restoran sayısını 10 restorana çıkarmıştır. Sektörün ihtiyacı ve yatırım açısından, popüler olmaya başlayan franchising sistemine geçmeye aynı yıl karar veren KÜLEKÇİOĞLU, ilk franchising işlemesini Zonguldak’ta açmıştır. Zonguldak’ta gösterilen yoğun ilginin, alınan franchising sistemi ile büyüme kararının doğrulaması olmuştur. Bursa, Edirne, Keşan, Çerkezköy ve İzmir, sistem için yeni hedefler olarak tespit edilmiş ve uygulanmıştır. Geçen zamanla yatırımcılarının ilgisini çeken marka, merkezi yönetim ve fabrika ihtiyacını da planlanan şekilde hayata geçirmiştir. Franchising sisteminde yatırımcılarını koruyan ve markasının kalitesini çıtasını yükselten KÜLEKÇİOĞLU, sistemin kurallarını geliştirmiş ve uygulamaya başlamıştır. 2014 yılı itibariyle %70’i franchising sistemi ile faaliyet gösteren “Çıtır Usta” doğru lokasyon, doğru insan, doğru işletme ile yatırımın 36 ayda geri dönüşünü de sağlamaktadır.

Çıtır Usta Bayilik Giriş Bedeli

Çıtır Usta marka kullanım bedeli Full ve ekspress konsept olmak üzere iki şekilde alınmaktadır.

A) ÇITIR USTA(PİDECİ) EXPRESS: 20.000 USD + KDV

B) ÇITIR USTA FULL KONSEPT : 40.000 USD + KDV

Franchise Kullanım Bedeli;

Franchise olarak çalışan bayimiz, Çıtır Usta’ nın işletmecisi olduğu süreç içerisinde, her ay yapmış olduğu ciro üzerinden reklam katkı payı ve roality bedeli kapsamında katılım bedeli ödemektedir.

İnşaat ve Dekorasyon İşleri

Kurulumun yapılacağı restoranınöncelikle Alışveriş Merkezinde veya ana cadde üzerinde oluşması gerekmektedir. Yer seçimi yapılırken iş merkezlerine , plazalara, okullara, dershanelere yakınlığına ve yaya trafiğinin yoğunluğuna dikkat edilmektedir. Çıtır Usta; yapılan fizibilite çalışması sonucunda “işletmeye uygun” onayı verilen dükkânın dekorasyon ve kurulum süreci ile ilgilenmekte, işletmeye hazır hale getirmekte , dekorasyon maliyeti tercih edilecek olan işletme modeline göre değişiklik göstermektedir.

Franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra anahtar teslim restoran yapılması için inşaat ve dekorasyon işleri mimari ekipler tarafından Çıtır Usta ’nın standartlarına göre yapılmaktadır. Bu kapsamda Çıtır Usta dekorasyon işlerini üstlenecek ve dükkanınızı size “anahtar teslim” yaparak teslim edecektir.Demirbaşların tedarik edilmesinde ana firma olarak ekonomik çözümler sunmak adına anlaşmalı olduğumuz kurumsal firmalar ile çalışılmaktadır.

Çıtır Usta Pideci konseptinde planlanan işletmeler için,alışveriş merkezlerinde 30-50 m2 aralığında, caddelerde ise 50-100 m2 aralığındaki dükkanları seçmeye çalışılmaktadır.Çıtır Usta full konsept te ise ,alışveriş merkezlerinde 80-150 m2 aralığında, caddelerde ise 100-250 m2 aralığındaki dükkanları seçmeye çalışılmaktadır.Dükkanların içinde sayılabilecek, bahçeler, bodrum katlar, asma katlar gibi üniteler dışında oturum alanlarının bu metrekarelerde olması gerekmektedir.

Ekipman ve Sarf Malzeme

Çıtır Usta restoranlarında aynı tipte standart makine, ekipman ve malzemeler kullanılmaktadır.Tüm franchiseler açmış oldukları restoranlarda standart makine, ekipman ve malzemeler kullanılmak zorundadır.

Eğitim ve Pazarlama Desteği

Çıtır Usta Merkez Operasyon tarafından açılış günü belirlenmektedir. Bu andan itibaren gerek personel eğitimi gerekse pazarlamaçalışmaları başlamaktadır. Açılış sürecinde merkez ofis açılış destekli uzman kadroları ile sizlerle beraber çalışılmaktadır. Açılış sonrası genel işleyiş rutin olarak yapılan denetimlerle kontrol edilmektedir. Yapılan denetim raporları dijital ortamda sizlerle paylaşılmaktadır. Rapor doğrultusunda geliştirmesi gereken yönler, düzeltilmesi gereken noktalar, yerel pazarlama aktivite önerileri için merkez ofiste bire bir toplantılar yapılmakta ve alternatif çözümler oluşturulmaktadır.

Franchiselarda görev yapacak her kademedeki personele yılların birikimi ile elde ettiğimiz deneyim ve tecrübelerimizden yararlanabilmeleri için bir oryantasyon sürecine tabi tutulurlar. 1 aylık bu süreç içerisinde alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından ürün hazırlanışı ve sunumu, hijyen şartları, işletmecilik, müşteri ilişkileri, satış eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir. Üretim kadrosu Çıtır Usta tarafından istihdam edilmiş, yetiştirilmiş elemanlardan oluşturulmaktadır. Kasiyer, servis, kurye, bulaşık vs. işlerde görevli personeller işletme açılmadan 2 hafta önce işbaşı eğitimlerine tabi tutulmaktadırlar. Eğitim Akademisi ile çalışanlarımızın hem dünya standartlarındaki HACCP kuralları konusunda hem de servis kuralları konusunda eğitimleri tamamlanır.

Ürün Temini ve Lojistik

Çıtır Usta’nın en önemli özelliği her anlamda merkezi sisteme sahip olmasıdır. Sistemin temelinde işletmelerin minimum maliyet, maksimum karlılık ilkesi ve mantık benimsenmektedir. Bu anlamda tüm et, şarküteri, bakliyat, sarf malzeme, baskılı ürünler ve diğer yan ürün gruplarının tamamı Çıtır Usta’nın lojistiği ağı tarafından İstanbul içi ve Türkiye genelindeki tüm restoranlara sağlıklı ve güvenli bir şekilde gönderilmektedir. Toplu alım gücünün faydalarının hepsini şubeleri ile paylaşmayı ilke edinmiş kuruluşumuz; sizlere daha fazla kazanç sağlamak amacı ile tüm alımları merkezi olarak avantajlı bir şekilde gerçekleştirerek, kapınıza kadar getirmektedir.

İşletme ve Karlılık

Tam uygunlukla işletilen bir işletme, ortalama 30-36 ay arası kendini amorti etmektedir.
Bu oran kira ve personel maliyetine göre farklılık göstermektedir. Standart, kolay işletilebilir ve yönetilebilir bir sisteme hakim olmamız, ürün mükemmelliğiyle birlikte, maliyet anlamındaki alış satış hesaplarını takip etmekte de standart oluşturmaktadır.

Yatırımcı Olarak

Yatırımcıdan beklenen, girişimci bir ruha ve başarma isteğine sahip olmak, tercihen geçmiş iş tecrübelerinde başarılı olmak, tüm mesai zamanını yalnızca Çıtır Usta’da geçirerek sadece finansal yatırım değil, Çıtır Usta markasının altında ki ruhla her geçen gün kendini yenileyen ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı kendine ilke edinen işletmeci mantığı ile çalışabilen bayiler olmasıdır. Yine yatırımcımızın, bu işten başka işi olmaması, işinin başında uzun mesailer verebilecek kadar zamanı olması, Çıtır Usta yatırımcısından beklenen ve aranılan başlıca özelliklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here