Revolve spiral ızgara Barış Serim’den

Revolve bütün ızgara yüzeyini devamlı bir spiral tel haline getirerek, mangal yapanlara yardımcı olmayı amaçlamaktadır.


Revolve devamlı yüzeyin başka bir avantajını daha kullanır: Spiral üzerindeki halkalar tel üzerinde çekildiğinde, sertleşmiş kirleri yerinden söküp atmaya yardımcı olur. Telin devamlılığını kullanarak halkalar bütün spiral üzerinde serbestçe hareket edebilir. Kurumuş kirler temizlendikten sonra ızgara parçasını bulaşık makinesinde yıkamak da mümkündür.


Spiral ızgaranın yay gibi çalışmasını engellemek amacı ile onu tutan parça ızgarayı alttan desteklemektedir. Bu parça aynı zamanda ızgarayı taşımak için de kullanılabilir. Kömür haznesinin üzerinde ise, mangalın işi bittikten sonra kömürü dökmeyi kolaylaştırmak için tutacaklar bulunur.


En alttaki kaide parça ise kömür haznesini belli bir yükseklikte tutarak altındaki zeminin aşırı ısınmasını önlemek için yapılmıştır. Parçaların derin çekme ve demir döküm yöntemleri ile üretilmesi öngörülmektedir. Tel ve üzerindeki halkalar paslanmaz çeliktir, geri kalan parçalar ise pişirimli boyalarla boyanmaktadır. Kompakt formu ile Revolve’un nakliyede ve depolamada az yer tutması amaçlanmıştır. Spiral ızgarayı tutan parça kullanılmadığı zaman ters çevrilip, mangalın daha da az yer tutmasını sağlayabilir.


Revolve spiral ızgara Barış Serim’in tasarımıdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here