Rhode Island’da sahne şovları canlı tweet yazarlarına ücretsiz

  Rhode Island’daki The Providence Performing Arts Center, deneyimleri hakkında anında tweet atmak isteyen seyirciler için bilet ücreti talep etmediği “Tweet Seat” uygulamasını başlattı.

  Sinema seyircilerinin salona girdiklerinde telefonlarını sessiz kullanıma almaları durumunda ödül imkanları sunan CineMode uygulamasından sonra, seyircilerin gösteri esnasında telefonlarını aktif olarak kullanacakları bir uygulama daha karşımıza çıktı. Rhode Island‘daki The Providence Performing Arts Center [PPAC], deneyimleri hakkında anında tweet atmak isteyen seyirciler için bilet ücreti talep etmediği “Tweet Seat” uygulamasını başlattı.

  sahne şovları
  sahne şovları

  Tweet Seat, her tiyatronun en arkasında bir oyun ya da müzikal esnasında deneyimlerini PPAC ile ilgili bir hashtag kullanarak tweet atmayı kabul eden seyircilerin hiçbir ücret ödemeden rezervasyon yaptırabileceği iki sıra koltuktan oluşuyor. Bu uygulamadan yararlanacak olan seyirciler, telefonlarını sessiz kullanıma almak zorundalar. “Twittermission” adı verilen antrakt bölümünde, oyuncular ilk yarı ile ilgili gönderilen yorum ve soruları cevaplama imkanı buluyorlar ve aynı zamanda bu tweetler lobide de projeksiyon ile yayınlanıyor.

  Bu uygulama, hem genç izleyicileri tiyatroya çekmeyi hem de oyun süresince telefonunun kapalı olmasından rahat edemeyenlerin daha interaktif bir katılım göstermesini amaçlıyor. Bunun başarılı olup olamayacağını görmek için biraz beklemek gerekecek, ancak bunu uygulayabilecek başka bir sektör de var mıdır?

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here