RIM 2010 İnovasyon Ödülleri

RIM 2010 İnovasyon Ödülleri
Research In Motion (RIM) BlackBerry EMEA 2010 İnovasyon Ödülü kazanan uygulamaları geçtiğimiz günlerde açıkladı.

BlackBerry® EMEA Alliance Zirvesi kapsamında verilen ve üçüncü kez düzenlenen BlackBerry® EMEA Inovasyon Ödülleri, BlackBerry® Alliance Programı içerisinde yer alan ve BlackBerry® platformunu kullanarak müşterilerine ilgi çekici ve katma değeri yüksek uygulamalar yaratan şirketlere verildi.


11 tarafsız jüri üyesinin oluşturduğu bir heyet tarafından seçilen şirketlerin tamamı, özel sektöre, kamu kuruluşlarına, KOBİ’lere veya son kullanıcılara somut faydalar sağlayan yaratıcı ve yenilikçi uygulamalar ortaya koyarak dikkat çekti.

Girişimciler için Yenilikler (KOBİ)- Internalia Group – Farklı bir uygulama yüklemeden veya BlackBerry aksesuarı satın almadan, mobil çalışanların farklı zaman ve mekanlarda ofis dokümanlarını imzalayabilecekleri dijital bir imza uygulaması.


İş Yatırım Performansını Dönüştürmek (Büyük Kuruluşlarda) – Schad GmbH- Kamusal mobil ağları kullanarak BlackBerry akıllı telefon ile Programmable Logic Controllers (PLCs ) sistemine güvenli bir şekilde erişim sağlayan bir uygulama.


Serviste mükemmeliyetçilik – CommuniTake Technologies Ltd – İnternet bağlantısı sayesinde teknik uzmanların mobil durumdayken BlackBerry akıllı telefonları uzaktan kontrol edebilmesini sağlayan bir uygulama.


Kamu Sektöründe Yenilik -Neosistec- Uygulama, İspanya Kızıl Haç çalışanlarının (Cruz Roja) merkez istasyonlara her zaman bağlı kalabilmelerini sağlıyor. Böylece merkezdekiler de gerçek zamanlı olarak gönüllülerin yer ve durum bilgilerine ulaşabiliyor.


BlackBerry’de Hayat – Interchange Group and BskyB – Sky Spor Futbol Merkezi’ni BlackBerry akıllı telefonlara getiren bir uygulama.


BlackBerry’de Eğlence – Nobex Technologies- Kullanıcıların dünya çapında yaklaşık 100 farklı ülkeden 7,000 radyo istasyonu dinlemelerini ve 2,700’den fazla istasyonun şarkı listesine erişimini sağlıyor.


Beraber Çalışmayı Seviyoruz – Bihand and Rekoop- Dikte etme zamanını otomatik olarak yakalayan bir uygulama. Rekoop, Bighand ile birlikte çalışıp; zamanın ve hikâyeleştirilmiş bilginin otomatik olarak içini dolduruyor. Kaynak: www.bilgicagi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here