Risk ve Girişim Sermayesinin akacağı sektörler

Risk ve Girişim Sermayesinin yatırım yaptığı şirketlere bakıldığında teknoloji ağırlıklı şirketler olduğunu söylemek mümkün. Ancak sektör ayırımı yapmaksızın yeni bir ürün, iş yapış süreçlerinde yenilik ve pazar lideri ya da global oyuncu olma potansiyeline sahip olmak, bu tür şirketlerin ilk etapta dikkatini çeken kriterler.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye gelmesi beklenen girişim sermayesi şirketleri arasında yer alan Cisco, İntel Capital, 3TS gibi şirketlere bakıldığında yatırımların ağırlıklı olarak teknoloji alanına geleceği düşünülebilir.Ancak Migros’u satın alan konsorsiyumda yer alan BC Partners gibi perakende, ağırlıklı olarak gayrimenkul sektörüne ilgi gösteren İngiliz RHEA gibi girişim fonları düşünüldüğünde şirketlerin gelişme potansiyelinin de önemli bir kriter olduğu söylenebilir. Son yıllarda yoğunlaşan yatırımlara ve girişim sermayesi şirketlerinin ifadeleirne göre önümüzdeki dönemde sermayenin akacağı sektörler şöyle.

-İleri teknoloji
-İnternet ve telekom teknolojisi
-Biyoteknoloji, nanoteknoloji
-Enerji
-Sağlık, İlaç
-Otomotiv yan sanayi
-Kimya, Plastik sanayi,
-Gayrimenkul,
-Gıda ve perakende
-Ulaştırma, lojistik.

1 YORUM

  1. meraba arkadaşlar ben yazın işlek olan bir yerde deniz kenarında oturuyorum ve aşçıyım yemek işi yapıyorum bayan gurubumla yemekler mezeler hazırlıyoruz neyse arkadaşlardan biri sitemde yayınlamam için rica etti onun mail adresi yok ben yardımcı oluyorum arkadaşımın evi alt kat cadde ye bakıyo ve evde yapabilecegi hom ofis bir iş istiyo onun arka sokagında bir iş yeri varmış ve hom ofis su dagıtım işi yapıyolarmış acaba diyor biz ne gibi işler yapabiliriz yada sitedeki arkadaşlar yardımcı olurlarmı diyor akıl yada iş açısından arkadaşım evden organize edebilecegi yada dagıtım yada vs
    iş yada akıl soruyo ne dersiniz nevim1966@hotmail.com ulaşabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here