Rize Helva Bayilikler Verecek

Rize’de Sofra Alışveriş Merkezi sahiplerinden İdris, Mahmut ve Adnan Yanbay’ın kurdukları Rize Helva (RİHEL) fabrikası hizmete girdi. Rize’de Sofra Alışveriş Merkezi sahiplerinden İdris, Mahmut ve Adnan Yanbay’ın kurdukları Rize Helva (RİHEL) fabrikası hizmete girdi. Helva, lokum, reçel, tahin, pekmez ve şekerleme başta olmak üzere birçok ürünün üretildiği fabrikada 50 kişi istihdam ediliyor.

Fabrika sahiplerinden Adnan Yanbay, aile olarak 35 yıldır gıda sektöründe olduklarını ifade ederek, “Halka hizmet Hakka hizmettir anlayışıyla hizmet çıtamızı yükselttik. Güneysu Adacamii mevkiinde kurduğumuz fabrikamızı hizmete sokmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ailemizin en büyük bireyi olan İdris ağabeyimin yıllardır hayalini kurduğu bir işletmeyi faaliyete soktuk. İşletmenin müdürlüğünü de diğer ağabeyim Mahmut Yanbay yapıyor.” dedi.

Yakın zamanda çevre illere de bayilik vereceğiz

Fabrikanın bölge ekonomisi ve istihdamına önemli katkılar sağlayacağını söyleyen Yanbay, “Fabrikamızda helva, reçel, lokum, tahin, pekmez ve şekerleme başta olmak üzere birçok ürün üretiliyor. 50 kişilik bir istihdam oluşturduk. Bu sayı ilerleyen zamanlarda 100’ü geçecektir. Seri bir şekilde üretim yapıyoruz. Artvin’de ürünlerimizin satışı için bir bayilik açtık. Yakın zamanda çevre illere de bayilik vereceğiz. Burada üretilen ürünleri Kafkas ülkeleri başta olmak üzere yurt dışındaki birçok noktaya pazarlama adına çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Fabrikamızın Rizeli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. Rize Helva Bayilik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here