Saç Düzleştirme Otomatı fikri

Saç Düzleştirme Otomatı fikri
Saç Düzleştirme Otomatı

Saç Düzleştirme Otomatı fikri nasıl ortaya çıktı ve girişimcisine ne kadar kazandırdı.
Buluş: Devrim niteliğinde bozuk para ile çalışan saç düzleştirme makinesi.
Girişimciler: Andrew Mackay ve Richard Starrett, Birleşik Krallık
Finsansal Ödül: 500.000 Dolardan fazla
Hikâyesi: Kızlar tuvalete girecekler ve çığlık atıp bağrışacaklar ve heyecanlanacaklar. İşte beklediğimiz tepki tamamen böyle bir şey. Böyle bir tepkiye yol açacak çok fazla buluş yoktur ama ödüllü Straight Up Saç düzleştirme Otomatı’nın ortağı Neil Mackay’e göre modayı seven kadınlardan aldıkları tepki tamamen böyle.

Saç Düzleştirme Otomatı
Saç Düzleştirme Otomatı

Bu buluş, kutusunda yazan şeyi yapıyor, kabarmış ve düzeltilmesi zor saçları düzleştiriyor. Parti akşamlarında veya yağmurlu alışveriş günlerinde saç şekillerini korumakta güçlük çeken kadınlar için cankurtaran simidi bu buluş.
Kullanıcılar sadece birkaç bozuk apara atarak makineyi çalıştırıyorlar ve makine ısınır ısınmaz bir dakikada saçlarınızı düzleştirebileceğiniz bir güç sağlıyor.

Fikrin Oluşturulması
Mackay ve iş ortağı Richard Starret, 18 yaşında İskoçya’daki Strathclyde Üniversitesi’ndeki öğrencilik zamanlarından beri birlikte çalışıyorlar.  Gece kulübü işinde bir geçmişleri var ve gece kulübü insanlarını neyin mutlu ettiğini biliyorlar. Birkaç fikir üzerinde düşünmeye başladılar ve “kadınlar gerçekten ne ister?” sorusunu sormaya başladılar. Kendilerine, cevap ne olursa olsun yapacakları şey birilerini ücretli çalıştırmayı gerektirmemeliydi. Bu da onları otomatik bir saç düzleştirme makinesine götürdü. Çünkü bir saç düzleştirme makinesi kadınların çantalarına atarak güzellik rejimlerinin yanlarında taşıyamadıkları tek parçasıydı.  Bu süper iş ikilisi birkaç fikir tasarladılar ve bileşenleri bir araya getirmeye başladıktan sonra kendi paralarından 100,000 Sterlini (yaklaşık 150,000 Dolar) bu iş için kullandılar. Zeki mülkiyet avukatları ile birlikte çalıştılar ve Brileşik Krallığı kapsayan bir patent aldılar. Kısa bir süre sonra bu patent PTC’ye (uluslararası patent) yükseltildi. Ancak bu çizim tahtasından tamamen çalışan bir makineye gidin dosdoğru bir yol değildi. “Birçok teknik sorun vardı ama bu da deneme yanılma yönteminin sonuçlarından biri tabi” diye ekliyordu Mackay. “İlk makinelerimizi yaptığımızda bozuk paraların boyutunu kabul etmeme ve verilen zaman gibi hemen her şey de sorun yaşadık. İlk başlarda uygun şekli, boyutu ve görüntüyü bulmakta da sorunlar yaşadık.”

Mackay ve Starret ilk olarak küçük oranlarda çalışıyorlardı ve birkaç tane makine ile işe başladılar. Bunun sebebi de bu buluş eğer başarısız olursa çok fazla finansal risk almamış olacak olmalarıydı.

Kötü Saç Günlerine Son
Problemler çözüldükten sonra icatlarıyla piyasa adım attılar. ‘İlk başta makineleri kendimiz birleştirdik, pazarlama malzemelerini kendimiz hazırladık, ürünü kendimiz sattık, duvara kendimiz monte ettik ve bozuk paraları kendimiz topladık. Daha sonra bir şeyler başardığımız fark ettik ve genişlemeye karar verdik.’ Konsept aşamasından satın alınabilir ürüne kadar olan sürecin tamamı yıldırım hızıyla, 6 ay içinde gerçekleşti. ‘Avare avare dolaşmadık tabi ki, aklımızdan onlarca fikrin geçtiği zamanlardı o zamanlar. Ancak bu fikir aklımıza yatar yatmaz hemen gerçekleştirdik. Alacağı güzel tepkileri görmek için çok fazla insanla konuşmamıza gerek yoktu.’

Nisan 2005 yılında satılmaya başlanmasından beri saç düzleştirme makinesi kendi kendine çalışmaya başladı. Asıl amaç bu makineleri sadece gece kulüplerine ve barlara yerleştirmekti ancak ofislerden, alışveriş merkezlerinden, tren istasyonlarından ve hava alanlarından yoğun siparişler gelmeye başladı. İskoçya piyasasında küçük bir piyasa testinden sonra ürün bütün Birleşik Krallığa yayıldı ve Mackay ve Starret’in şirketi Beautiful Vending sadece bu pazarda 1,000’den fazla ürün sattı.

Şu an aynı zamanda 23 ülkeye bu cihazları satıyorlar ya da kiralıyorlar ve Beautiful Vending markası günden güne daha da yaygınlaşıyor ve onlar da yeni fikirler ve konseptler üretmeyi düşünüyorlar.

9 YORUMLAR

  1. eğer bu ürün varsa almak ve bayilik istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.05334599179.

  2. fikir cok hoş ama detaylı bilgi alabileceğimiz bir nokta belirtilmemiş bilen yada ulaşan varsa paylaşmasını rica ediyorum

  3. nasıl iletişim kurabilirim ben liseler sokağında bir cafe işletmecisiyim bu fikir çok ilgimi çekti mükemmel bir şey gül büfe fast food.

  4. merhaba bu fikir ilgimi çekti , bakımlı bayanların ilgisini çekeceğini düşünüyorum bu fikri uygulmaka için nerlere başvurabilirim ??

  5. ben asla tuvalette saçımı düzleştirmem heleki başka bii tuvalette çok saçma geldi bu fikir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here