SafetyTat Endişeli bir anneden para kazandıran iş fikri

SafetyTat Endişeli bir anneden para kazandıran iş fikri

SafetyTat

SafetyTat çocukların koluna yapıştırılan geçici bir dövme. Bu dövmeye aileler numaralarını yazıyor ve çocuk kaybolsa bile onu bulan kişiler dövme sayesinde çocuğun ailesine rahatlıkla ulaşabiliyor.

SafetyTat Endişeli bir anneden para kazandıran iş fikri

Bir Anne, Çocuk Güvenliği konusundaki endişelerini bir işe dönüştürdü. Bir eğlence parkında çocuğunu kaybetme korkusu, yeni bir dövme çeşidine esin kaynağı oldu.

Çocukları bir eğlence parkına götürmek stresli bir deneyim olabilir. Michele Welsh korkularını hafifletmenin bir yolunu buldu ve çocuk sektöründe kazandıran bir iş modeli başlattı.

2008’de İşçi Bayramı haftasonunda Bayan Galce ve kocası Robert, üç çocuğunu Hersheypark’a götürdüler. Ebeveynlerin parkta yürürken heyecanı hızla paniğe dönüştü: Park doluydu ve çocuklarının elini zorlukla tuttu. Kaybolabileceklerinden endişe ettikleri için hızlı bir çözüm arayan Bayan Galce, tükenmez kalem ile cep telefon numarasını çocukların kollarına yazdı.

6 Ebeveyn o gün onu durdurdu ve kalemini ödünç almak istedi. Çocuklarının kollarına cep numaralarını yazan aileler gönül rahatlığı ile çocuklarını parkta oynattı.

Kışın Welshes kardeşi ve ailesi ile birlikte tatile gitti ve bütün çocuklar geçici dövmeler istedi. Birkaç hafta sonra ise her şey belirgin olmaya başladı. Pazarlama ve grafik tasarım konusunda bir geçmişe sahip olan Bayan Galce, telefon numarası görüntüleme imkanı veren çocuklar için geçici dövmeler tasarladı.

Bayan Galce, ilk yatırımını 50.000 dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı ile kendi kendine finanse etti ve bir geçici patent hazırladı. Ocak 2009’da bir web sitesi kurdu. Web sitesinde müşterilerin mesaj veya telefon numarasını kişiselleştirmesine izin veren bir ara birim vardı. Şirket perakendeciler aracılığıyla satış yapmaya başladıktan sonra müşterilerin ürünü teslim etmeye başladı ve özelleştirmeleri için bir Hızlı Çubuk Yazma Yazısı da ürünün yanına eklendi.

Bayan Galler, bir çocuğun alerjisi, şeker hastalığı ve otizm gibi tıbbi durumları hakkında diğerlerini uyarmak için dövmeleri kullanmaya karar verdi. Ürünleri ABD’de yaklaşık 200 çocuk butiği ve 24’ü uluslararası olmak üzere seyahat mağazalarında satılmaya başlandı. SafetyTat son zamanlarda bir dönüm noktasına ulaştı ve 2 milyon dövme satıldı.

İş dünyasının en tatmin edici yönlerinden biri, müşterilerin geribildirimi oldu, Bayan Gelsh sitesinde SafetyTat ile ilgili her yıl bir öykü paylaşımı yarışması yürütüyor. Bir kazanan, iki kızı Seattle’daki Pasifik Bilim Merkezi’ne götüren bir ebeveyndi. Küçük kızının kayıp olduğunu fark etmişti ve onu aramaya başlamıştı. 4 yaşındaki kızı derhal ön büroyu kaybolduğunu bildirdi ve güvenlik görevlisi numarayı dövme üzerinden bulup anneyi aradı.

Sonuç olarak Bayan Galce kendi endişe duyduğu bir konudan dolayı iş fikri üretmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise Amazon gibi bir çok e ticaret sitesinde ürünleri paketler halinde satılmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here