Sağlıklı ve Mutlu Bir Hayat İçin Geliştirilen 4 İcat

Sağlıklı ve Mutlu bir yaşama kavuşmak istiyorsanız bu icatlara mutlaka bir göz atın.

20150120174223-gadget

Las Vegas’ta bu yıl yapılan Uluslararası Elektronik şovunda tanıtlan sağlık ürünleri büyük ilgi gördü. İşte bu ilginç ürünlerden en dikkat çekenleri karşınızda.

Health Patch MD

1421773926-healthpatch

Health Patch MD, hastane tecrübesini evinize getiren bir nevi banttır. Klasik bir yara bandı büyüklüğünde olan cihaz, kalp ritmini, kalp düzenini, EKG, deri sıcaklığını sürekli olarak takip ediyor.

Cihaz aralıksız 3 gün boyunca vücudunuzda kalabiliyor. 3 günün ardından yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Elde edilen bilgiler direkt olarak doktorunuza gönderilebildiği gibi kendi akıllı telefonunuzdan da görülebiliyor. Cihaz ayrıca düşme ya da darbe alma gibi durumlarda direkt olarak doktorunuza haber verebiliyor ve konumunuzu bildirerek en hızlı şekilde size ulaşılabilinmesini sağlıyor.

Scanaflo

1421773016-scanaflo

Scanaflo, tam bir ev laboratuvarı. Kendi kendinize, idrar örneği sayesinde, şekerinizi, kan hücrelerinizi, mikrobik faaliyetleri gözlemlemenize imkan sağlıyor. Bir doktor ofisinde ya da hastane de yapılan testlerden farksız olan Scanaflo, test sonuçlarını bekleyerek zaman kaybetmenizi önlüyor.

Oku Kişisel Cilt Hocası

1421773072-Oku

Kişisel vücut hocalarını duymuşsunuzdur. Peki ya kişisel cilt koçu ? Dünyada bir ilk olan cihaz cildinizi tarayarak analiz ediyor ve cildinizin durumunu, yağlanmayı, nem oranını ve kırışıklıkları belirliyor. Cihazı iPhone telefon ile bağlantı kurarak kullanabiliyor ve problemli alanları taratabiliyorsunuz. Analiz edilen sorunlu bölgeler hakkında tavsiyeler ve uygulanabilecek işlemler sunan cihaz ayrıca her gün için cilt durumunuza göre size bir skor veriyor ve cilt sağlığınızı takip etmenizi sağlıyor.

Quell

1421773135-Qwell

NeuroMetrix adlı bu cihaz sayesinde ağrı kesici haplardan kurtuluyorsunuz. Bir bacak bandı olan ürün, elektirik dalgaları kullanarak sinir sisteminizi etkiliyor. Bu sayede bel ağrısı, sırt ağrısı gibi sinirsel sebeplerle oluşmuş ağrılardan kurtulabiliyorsunuz. Cihaz tüm gün üzerinizde kalabiliyor ve sizi ağrıdan kurtarıyor. Cihazın geceleri uyguladığı elektirik dalgaları daha hafif oluyor, böylece cihazın sizi uykunuzdan uyandırması engellenmiş oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here