Sampi franchise

Sampi olarak,1989 yılında Ankara Mesnevi de başlayarak Karadeniz’in lezzet geleneği pideyi, gerçek tadı ve üstün kalitesiyle Türkiye’nin her köşesine taşımak ve dünyaya tanıtmak için yola çıktık. 1995 yılından bu yana franchise yöntemi ile açılıp işletilen Sampi’ler bu geleneği en güzel şekilde temsil ettiler.Şu ana kadar sürekli büyümükte olan bu zincirin onyedi halkası hizmet vermeye devam etmektedir.

Sampi franchise işletmecisi olmak, “kültürel bir değerimize sahip çıkmak, sadık müşteri kitlesi olan ve pazarlaması kolay
bir ürünü sunmak aynı zamanda kolay işletilen bir işletme ve karlı yürüyen bir iş sahibi olmak” demektir.Franchise sisteminin desteğini her zaman yanınızda hissedecek, Sampi ekibinin, sisteminin ve markasının gücünü kullanacak, kendi işinizi yaparken ailemizin tüm olanaklarından yararlanacaksınız.

Lütfen size iletilen bilgileri dikkatle okuyun, bilmek istediğiniz her şeyi sorun, bizi değerlendirin, benzer işletme kompleksleriyle karşılaştırın. Ürünlerimizi tadın, çalışma sistemimizi görün. Sizden istenen formları doldurun, sorularımızı yanıtlayın, bizim de sizi tanımamızı sağlayın. Sizi de gelecekte Sampi ailesinin başarılı işletmecileri arasında görmekten mutluluk duyacağız.

BİZ GELENEKSEL LEZZETİN YENİ İSMİYİZ!
1989 yılında dostlarımızın ısrarı ve teşviki ile ilk Ankara, Mesnevi restoranımızı açtığımızda, Samsun pidesini doğal ve en güzel şekliyle yapmayı hedef almıştık.Ardarda açılan şubelerimize halkımızın gösterdiği ilgi, vizyonumuzu “Samsun pidesinin dünya mutfakları arasındaki haklı yerini alması” olarak şekillendirdi.
Sampi olarak misyonumuzu, “Samsun pidesinin Sampi adıyla özdeşleşmesi ve onu dünyanın her yerinde bilinen, sevilen ve tüketilen bir ürün haline getirmek” olarak belirledik.

Amacımız;
– Sampi olarak öncelikle tüm Türkiye’de franchise sistemiyle temsil edilmek,
– Pidemizi en mükemmel haliyle tanıtmak, ve yeni nesillere sevdirmek,
– Kaliteli ürünleri en uygun fiyatla sunmak,
– Hızlı servis edilebilen pideyi diğer hızlı yiyecek türevlerinden ayırmak,
– Ürün gamamızı pazarın talebine uygun olarak geliştirmek
– Adı da tadı da bizden olan bu ürünü yine franchise sistemiyle dünyaya tattırmak ve kabul ettirmektir.

EVET ŞİMDİ!
Sampi restoranlarını gördünüz, ürünlerini tattınız işletmecileriyle konuştunuz, müşterilerini gözlemlediniz. Günden güne büyüyen ve şu anda 28 şubesiyle Türkiye genelinde hizmet veren bu zincirin yeni bir halkası olmak istiyorsanız hemen şimdi işe girişin.

Yatırım için finansman kaynaklarınızı ve alternatiflerinizi bize anlatın, sizi en uygun çözüme yönlendirelim. Restoranınız için en uygun yeri birlikte belirleyelim.

Ekibinizi kurun, siz ve çalışanlarınız açılış öncesi teorik ve pratik eğitimini alın, işletmeciliğe hazır olun. Siz de Sampi ailesine katılın, bir Sampi restoranı sahibi olun.

Bize İnternet sitemiz ve direkt telefonlarımızdan ulaşabilir. Aklınıza takılan her soruyu yöneltebilirsiniz.

Melih BAŞARA
Genel Müdür Yardımcısı
Cep : (0530) 461 00 61
İş :(0212) 640 08 40
Düşündüğünüz bölgede yatırım için ayırdığınız bütçeye uygun metrekare/Mevki araştırması ve açmayı kararlaştırdığınız yerde mimari proje tasarımı yapılır.Yaklaşık 4-5 hafta içinde proje, inşaat, tesisat ekipman, dekorasyon v.s. Sampi ‘nin çalışmakta olduğu taşeronlar ve sizden gelecek öneriler doğrultusunda tamamlanır.Ortalama anahtar teslim maliyetleri aşağıdadır;

AVM (Alışveriş Merkezi)-50-60 m2 – 60.000-70.000 TL
SAMPİ EVE SERVİS ÜNİTESİ-60-70 m2 – 60.000-70.000 TL
SAMPİ RESTORANT-100 m2 ve üzeri – 100.000-120.000 TL
Kesin fiyat mimari proje sonucunda gerçekleşecektir.

İyi bir açılış kampanyası işletmenin uzun vadeli başarısının anahtarıdır. Bu amaçla yapılacak promosyonlar ve reklam çalışmaları merkez ve yatırımcıyla ortak olarak kalınan kararlarla belirlenir. Bu alanda kullanılmak üzere açılış aşamasında harcanacak olan miktar belirlenir ve yatırımcının bu harcamaları yapıp yapmadığı merkez tarafından kontrol edilir..Bu harcamanın organizasyonu yatırımcıyla birlikte
yapılır ve bu miktar bitene kadar tüm reklam harcamaları bu bütçeden karşılanır.

Sampi kuruluşundan bu yana tanıtım, reklam ve promosyon etkinliklerini başarıyla uygulamış, kullandığı tanıtım fonlarını en yüksek verimlilikle satışa dönüştürmeyi
sağlamıştır.

İşletmelerin omurgasını oluşturan usta kadrosu Sampi ailesinde yetiştirilmiş kişilerden oluşturulur ve merkez tarafından gönderilir.

Ustalarımız ;ürünlerin tüm hazırlık safhalarını ve formüllerine vakıf sorunsuz olarak size bağlı ve sizin denetiminizde çalışırlar. Kadroda yapılacak herhangi bir revizyon talebi öncelikle merkeze bildirilir ve merkez gerekli değişikliği işletme sahibiyle uygulamaya koyar.Ustalar genellikle Samsun veya Karadeniz bölgesinden olduğu
için diğer illerdeki ikametleri yatırımcıya aittir.Dolayısıyla her işletmenin yakınında personel lojmanı olarak kullanılmak üzere küçük biryer tahsis edilir.Diğer personelin temininde sizin tercihiniz önceliklidir.Merkez bu konuda sadece eğitim
(yazılım,bilgisayar,kasa,vs..),gazete ilanları ve iş görüşmelerinde destek verir.

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ

Açmayı düşündüğünüz bölge tespiti
Ön akit imzalanması
Seçilen bölgede uygun yerin kiralanması
Proje çizimi inşaat başlangıcı
Franchise giriş bedeli (royalty)
25.000$ +KDV (YATIRIMCIYA DESTEK OLMAK İÇİN İLK 50 BAYİ
ADAYINDAN ALINMAYACAKTIR.)
Franchise kullanım bedeli Aylık ciro toplamının %6 sıdır. ( Bu bedele ulusal reklam harcamaları dahildir. )
Reklam harcamaları
Ciro artırımına dönük lokal reklamlar (magnet, bilboard,
gazete insertleri, lokal bültenler v.s.) bayi tarafından karşılanır.
Markayı güçlendirici ve tüketiciyi bilinçlendirmeye yönelik ulusal reklamlar merkezin ve bayilerin ciro oranlarına göre katılımıyle gerçekleştirilir.
Korumalı franchise sistemi Yatırımcıya tahsis edilen bölge optimal servis verme mesafesi olan 4-5 km lik yarı çaplı bir dairedir. Varolan şube pazara cevap veremez ise açılması gerekli olan tali bayilerde öncelik hakkı ilk
yatırımcıya aittir. Ancak aynı bölgedeki paket servise izin vermeyen büyük alışveriş merkezleri için gelecek bayilik istekleri değerlendirilir.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here