Sampi Pide Ortadoğu için ilk adımı attı

sampiSampi Pide Ortadoğu şube yapılanması için Al Himmah Foods ve Al Munif Holding ile master franchise sözleşmesi imzaladı.Lezzette, hijyende ve sunumda kaliteden ödün vermeden 24 yıldır hizmet veren Türkiye’nin ilk kurumsal pide markası Sampi, hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyümeye devam ediyor. Yurtdışı yapılanmasına Avrupa ile başlayan Sampi şimdi de Ortadoğu için kolları sıvadı. Avrupa ayağında ilk şubelerini Almanya Dusseldorf ve Stutgart’da açan Sampi 2013 yılında Ortadoğu’da şubeleşecek.

Ortadoğu’nun birçok bölgesinde inşaat, gıda, otelcilik, yol üstü tesis işletmeciliği, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere büyük ve başarılı yatırımları olan Al Himmah Foods ve Al Munif Holding ile ortaklığa gitti. Sampi pide bu iş birliği dahilinde Suudi Arabistan, BAE, Umman, Kuwait ve Bahrein’de şubeler açacak.

İlk 3 şubenin 2013 yazına kadar Riyad’ta açılması planlanıyor. Bu yeni ortaklıkla 2013 yılı Ortadoğu yapılanması için 2 milyon Dolar yatırım planlıyor. Üretimde kullanılacak tüm hammadde (gıda) ve ekipman Türkiye’den sağlanırken pide ustaları Türkiye’den yönlendirilecek. Ayrıca Sampi eğitim, tedarik, lojistik, IT, proje ve uygulama desteği de sağlayacak.

Hedefleri doğrultusunda ilerlerken sağlıktan, hijyenden, müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen marka, sektörü ele geçiren yabancı menşeli hazır yemek markalarına karşın yerel lezzetlerin tercih edilmesi içinde çalışıyor ve başarıyla ilerliyor… Dünyanın dört bir yanından talep alan Sampi Pide’nin Genel Müdürü Melih Başara “ Markamıza olan talep oldukça yoğun… Fransa, Belçika, Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok önemli ülkesinden başvuru yapılıyor. Keza Yakın ve Uzakdoğu talep aldığımız bölgelerden… Sampi’nin adını dünyanın dört bir köşesine duyurduk fakat durmuyoruz hedeflerimiz büyük…” diyor. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ortadoğu da en az 20 şube açmayı planlayan Sampi yurtriçi ve yurtdışında franchise sistemi ile sağlam adımlarla ilerliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here