Samsung’tan güneş enerjili telefon

Samsung Electronics, Mobile World Congress 2009’da güneş enerjisi ile çalışan tamamen dokunmatik ekranlı cep telefonu “Blue Earth”i tanıttı. Samsung’tan yapılana açıklamaya göre, Blue Earth, dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan tam dokunmatik ekranlı cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Telefonun arka tarafında yer alan solar panel sayesinde telefonlarını şarj eden kullanıcılar, diledikleri zaman, diledikleri kadar görüşme yapabiliyorlar.

Verilen bilgiye göre, Blue Earth, PCM diye adlandırılan geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor. PCM maddesi plastik su şişelerinden elde ediliyor ve bu maddenin kullanımı sayesinde üretim sürecindeki yakıt tüketimi ve karbon emisyonunun azaltılıyor. Cihaz, şarj aleti de dahil olmak üzere, bromine alev geciktirici, berilyum ve ftalein gibi zararlı maddeleri barındırmıyor. Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu Yetkili Başkan Yardımcısı JK Shin, konu ile ilgili olarak, “Samsung’un “The Blue Earth Dream” projesi geleceğe ve çevreye bağlılığını ve verdiği önemi, küçük ama anlamlı bir yenilikle gösteriyor.

Çevreye duyarlı ürünleri sunarak ve çevreyi korumaya yönelik etkinlikleri teşvik ederek, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile birlikte kendimizi çevreye duyarlı olmaya adadık” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here