Sanal Gerçekliği Telefonlara Taşıyan Projeye Yatırım Yağmuru

Sanal Gerçekliği Telefonlara Taşıyan Projeye Yatırım Yağmuru 3

Sanal Gerçekliği

Görüntü ilk olarak televizyonlar ile hayatımıza girdi. Burada bahsettiğim görüntünün anlamını heralde anlamışsınızdır. Devamında televizyonlar gelişerek önce 2K sonra 4K diye devam ederek bizlere kaliteli örüntüler aktarmaya başladı. Bununla yetinmeyen insanoğlu televizyonlardaki veya oyunlar oynadığımız monitörlerde ki görüntüleri daha gerçekçi bir hala sokmak istedi ve 3D görüntüler elde etmeyi başardı. Daha sonra bu görüntülere gerçek efektler ekleyerek 5 boyutlu 8 boyutlu kısa filmler yapıldı. Bununla da yetinmeyen insanlar sanal gerçeklik cihazları geliştirdi ve insan beynine sinyaller göndererek sanal bir yapımı sanki gerçekten yaşıyormuş gibi hissettirebildiler.
fotoğraf
Bu gerçekten teknolojide bir devrim niteliği taşıyordu sanal olan görüntüleri gerçeğe yakın kılmak bu inanılmaz bir buluştu. Tabii ki henüz bu sanal gerçeklik ürünleri hayatımıza tam anlamı ile giremedi çünkü maddi açıdan biraz tuzlu ürünler. Bazı girişimciler bu sanal gerçeklik cihazlarından para kazanmak için insan topluluklarının fazla olduğu alanlarda insanlara kısa deneyimler yaşatarak para kazanmaya çalıştılar başarılıda oldular. Bu teknolojinin burada sınırlı kalacağını savunun kişiler vardı ancak görünen o ki bu teknoloji zamanla yaygınlaşacak ve gelişecek. Bunu nereden tahmin edebiliyoruz çünkü birazdan sizlere tanıtacağım ürün bu kanımızı destekliyor.

SMARTvr sayesinde bütün telefonlar sanal gerçeklik görüntüleyicisi olabiliyor. Bu da demek oluyor ki bu teknoloji herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek. Sanal gerçekliği aktif hale getirmeniz için tek yapmanız gerekn telefonunuzu SMARTvr isimli ürüne yerleştirmek ve SMARTvr’ın kapağını kaldırmak.
sanal gerçekik
Ondan sonra canlı konserleri ve oyunları yaşıyormuş gibi izleyebilirsiniz. İşin güzel tarafı bu özellik tek bir platform tarafından kullanılmıyor. Hem android hemde İOS kullanıcıları bu mükemmel üründen faydalanabilecekler. Sanal gerçeklik meraklılarını sevindirecek olan bu ürün kendisine destek bulabilmek için indiegogo sitesinde yatırımcılar ile buluşarak kendisine 25.000 dolar civarında fon toplamayı hedeflemişti. Projenin farklı olması ve gerçekten işe yarar olması yatırımcıların dikkatini çekmiş olacak ki kısa süre içerisinde istenilen fondan fazlası tedarik edilerek 40.000 dolarlık bir fon sağladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here