Sanal Güvenlik Şirketleri Önem Kazanıyor

Sanal Güvenlik Şirketleri Önem Kazanıyor 1

Hacker’ların son zamanlarda gösterdikleri aktivitelerin ardından sanal güvenlik firmaları büyük bir çıkışta.

140902152936-cyber-security-620xa

Hacker’ların son zamanlarda yaptıkları hırsızlıkların ardından dünya bu konuda bir panik halinde. Çünkü hacklenen sistemler, ufak çaplı siteler ya da eğlence sistemleri değil, banka hesapları, Amerikanın hastane kayıt sistemi ve Apple firmasının depolama alanı olan iCloud gibi büyük ve önemli sistemler. Bir çok insanın hayatına etki edebilecek bu hırsızlık olayların sonuncusu olan iCloud hırsızlığı nedeniyle, Amerikanın ünlü iki kadın oyuncusunun kişisel fotoğrafları internete yayıldı.

Hırsızlık olaylarının ardından endişelerin artmasıyla güvenlik firmaları da büyümeye geçti. Palo Alto Networks ve FireEye adlı 2 popüler güvenlik firmasının hisseleri büyük bir artışa geçti. Palo Alto’nun hisseleri %5.6 artarken FireEye’ın hisseleri %9 gibi büyük bir artışla günü kapattı. Bunda Hacker’ların aktivitelerinin yanı sıra insanlarda oluşan endişenin tartışma platformlarında bolca konuşması da etkili oldu.

StockTwits adlı ekonomi ile ilgili Twitter hesabı, “Sanal güvenlik büyük bir yükselişte ve bunun en büyük nedenlerinden biri de muhtemel Home Depot hırsızlıklarıdır” diyerek tweet yayınladı.

Home Depot adlı firma çeşitli banka hesaplarının ve hukuki bilgilerin saklandığı sanal bir depodur.

140902151904-palo-alto-networks-stock-pop-620xa

140902151411-cyber-stocks-620xa

Bu, güvenlik firmalarının ikinci yükselişi değil, bu yılın başında Target adlı firmanın hacklenmesi ve 40 milyon kullanıcının etkilenmesi ile yine FireEye’ın hisseleri oldukça yükselmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here