Sanal Hemşire İle Hasta Bakımı

Sanal Hemşire İle Hasta Bakımı

Sanal hemşire, akıllı telefon ya da bilgisayar üzerinden hastalarla ilgileniyor.

sensely-760x416

Hergeçen gün dünyada daha fazla hemşireye ve sağlık çalışanına ihtiyaç duyuluyor ve git gide kişi başına düşen sağlık personeli sayısı azalıyor. Bu da daha kalitesiz sağlık hizmetlerine ve hastalara gösterilen ilginin azalmasına neden oluyor. Bu durumu değiştirmek için geliştirilen Sense.ly adlı giriş Molly adlı sanal bir hemşire ile sağlık ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor.

Bilinen kronik hastalıklar için hastalara yardımcı olan sanal hemşire Molly, kalp rahatsızlıkları ve diabet gibi semptomları ve tedavisi bilinen rahatsızlıklar konusunda hastaları bilgilendiriyor, belirli rejimlere uymaları için hatırlatıcı görevi görüyor ve tehlkilei semptomlar görüldüğünde uyararak neler yapılması gerektiğini açıklıyor.

Sense.ly adlı platforma üye olarak kullanılabilecek uygulama bir akıllı telefon ya da bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Doktorlar ve sağlık görevlileri, uygulama üzerinden hastalarının durumunu, günvellemlerini, verilen planlara ya da rejimlere ne derecede uyulduğunu görebiliyor ve bunun sonucunda daha kolay teşhiş koyabiliyorlar.

Molly, dost canlısı bir yüze, yumuşak ve rahatlatıcı bir konuşma sesine sahip sanal bir hemşire. Konuşma tanımlama sistemi sayesinde karşılıklı konuşulabilen Molly ayrıca ekran tuşları ile cevaplama ve soru sorma şansı da sunuyor. Uygulama üzerinden hasta, doktoru ya da sağlık görevlisi ile doğrudan bağlantı da kurabiliyor. Uygulama sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here