Sapphire 2 bin kişiye istihdam sağlayacak

Türkiye’nin en yüksek kulesi olan Sapphire iki bin kişiye istihdam sağlayacak.
261 metreyle İstanbul’un en yüksek kulesi olan Sapphire, 2 bin kişiye istihdam sağlayacak. Projenin yatırımcısı Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “Şehrin içinde üç fabrika açmış gibi istihdam sağlıyoruz” dedi. İstanbul Levent’te Kiler GYO tarafından yapılan ve 261 metreyle Türkiye’nin en yüksek kulesi olan Sapphire iki bin kişiye istihdam sağlayacak. İçerisinde rezidans, alışveriş merkezi ve bir seyir terası olması planlanan yatırımda istihdamın çoğu Sapphire Çarşı’da sağlanacak. 130 mağazanın bulunacağı Çarşı’nın yanı sıra güvenlik, rezidans işletmesi, temizlik gibi alanlarda çok sayıda kişi istihdam edilecek. 30 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunduğu Sapphire Çarşı’nın şimdilik yüzde 90 müşteri buldu.


Sapphire rezidans satışları devam ediyor
Rezidansların ise satışı halen devam ediyor. 7 ile 12 bin dolar arasındaki metrekare fiyatlarıyla satılan rezidanslarda yaşamın başlamasının ardından özellikle işletme alanında çalışan istihdamın daha da artması planlanıyor. Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler ise Sapphire’in çok büyük bir yatırım olduğunu söyleyerek sağladıkları 2 bin kişilik istihdam ile ilgili olarak “Şehrin ortasında adeta üç fabrika açmış gibi bir istihdam sağladık. Bu gibi projelerin sayısının artması istihdama da büyük katkı sağlayacak” diye konuştu. Arsa bedeli hariç 250 milyon dolar yatırım yapılan projeden 500- 550 milyon dolar gelir bekleniyor. Yatırımın 7 yılda geri dönmesini beklediklerini söyleyen Nahit Kiler, Sapphire Çarşı’ya yılda 15 milyon ziyaretçi gelmesini hedeflediklerini de sözlerine ekledi.


Sapphire’de geleneksel markalar da var
Sapphire’in en büyük istihdamı sağlayacak olan Çarşı bölümünde şimdiden birçok marka yerini ayırttı.30 mağaza bulunuyor. Modern ve gelenekselin buluştuğun bir anlayışla yapılan Sapphire Çarşı içinde büyük markaların yanı sıra Vefa Bozacısı, Vonalı Celal Usta, Malatya Çarşısı, Mersin Yaprak Tantuni, Çengelköy Baharatçısı gibi geleneksel lezzet ve markalara da yer veriliyor. Bunun yanı sıra arada yatırım içinde bulunan Seyir Terası ise günlük 15 TL ücret karşılığı yerli ve yabancı turistlere İstanbul manzarası izletecek. Seyir Terası Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından günübirlik turizm destinasyonu olarak kabul edildi.

261 metreyle İstanbul’un en yüksek kulesi Sapphire, Türkiye’nin en yüksek binası Sapphire, Avrupa’nın en yüksek binası Sapphire

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here