Şarj süresini uzatan fikirler

  Şarj süresini uzatan fikirler günümüzde en çok aranan teknoloji ihtiyaçlarını oluşturuyor. iPhone, iPad, Samsung Galaxy Serisi ve Diğer Akıllı telefonlardan tutunda bir çok teknolojik ürünlerde şarj süreleri kullanıcıların en çok canını sıkan meselerden biri. Bu yüzden girişimciler şarj sürelerini uzatmak için hiç durmadan yeni iş fikirleri üretmeye çalışıyor.İşte size bu iş fikirlerinden örnekler

  Power Trek

  PowerTrekk : ABD merkezli teknoloji firması myFC, 225 USD değerinde suyla çalışan portatif yakıt pili şarjı PowerTrekk’i üretti. Alet akıllı telefon ve dijital kamera gibi mobil cihazları şarj etmek için kullanılabiliyor.

  Vodafone Çanta

  Vodafone ve Richard Nicoll: Birleşik Krallık Vodafone, moda tasarımcısı Richard Nicoll ile bir araya gelerek hareket halinde cep telefonunu şarj edebilen bir çanta üretti. Ana elektrik şebekesi kullanılarak (dışına takılan manyetik bir kablo aracılığıyla) şarj edilen çanta, iki gün yetecek enerjiye sahip oluyor.

  We Bike

  We-Bike : Belçikalı We-Bike masası, toplantı sırasında laptop ve cep telefonu gibi cihazlar için gerekli olan elektriği üretmek için kullanıcıların gücünü kullanırken katılımcılara nazik bir egzersiz de yaptırmış oluyor.

  Anthony Mutua’nın Kristal Çipi

  Anthony Mutua’nın Kristal Çipi : Kenyalı girişimci Anthony Mutua, giyen kişi yürüdükçe, enerji toplayıp depolayabilen, (herhangi bir ayakkabının tabanına geçirilebilen) ince kristallerden minik bir çip yarattı. Çip sayesinde cihazlar ayakkabıdan cebe uzanan ince bir uzatma kablosu aracılığıyla şarj edilebiliyor. Her tür ayakkabıya uyan bu ürünün maliyeti 3,800 Kenya Şilini (yaklaşık 45 USD).

  Lumine Xence

  LumineXence : Ürün tasarım markası LumineXence’in tasarlayıp ürettiği Lotus adlı elektrikli araç şarjı, güneş enerjisi ile çalışıyor ve aynı zamanda LED sokak lambası ve bank işlevi de görüyor.

  Power Felt

  Power Felt : Henüz toplu üretime geçmemiş olan Power Felt akıllı telefonlara takılabilen esnek termoelektrik bir kumaş. Cihaz vücut ısısını güce çevirerek sahibinin cebindeyken telefonun pilini şarj ediyor.

  Sony Japonya

  Sony Japonya : Sony Japonya’nın çevirmeli mekanik USB sarjı elektriğin hiç olmadığı yerler ve durumlar (örneğin doğal afetler) için. Üç dakika çevirmek, kullanıcılara bir dakika konuşma zamanı sağlarken, beş dakikalık çevirme bir dakika internette dolaşmak için yeterli oluyor.

  Tume

  Tume : TUME projesi, kayıt dışı ekonomilerde yaygın olarak rastlanan enerji hırsızlığının önüne geçmek için Meksikalı tasarım stüdyosu NOS tarafından geliştirilen bir proje. Elektrik direği ya da dağıtım kutusuna monte edilmiş olan TUME BASE baz istasyonu sayesinde, kullanıcılar TUME ACCESS adlı erişim aletini kullanarak, parasını önceden ödeyip satın almış oldukları krediye karşılık gelen elektriği kullanabiliyor (aynen ön ödemeli telefon kredisi gibi), Krediler bölgedeki satış noktalarından kazı-kazan tipi kazımalı kartlar ya da SMS yoluyla elde edilebiliyor.

  1 YORUM

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here