Şarjınız artık bitmesin

Cep telefonunuzla konuşurken şarjınızın bitmesi sizi çok mu sinirlendiriyor? İşte en pratik çözüm.


Gün geçtikçe teknolojik cihazların ebatları da küçülüyor ve taşınabilir hale geliyor. Ev telefonları cep telefonlarına, masaüstü bilgisayarlar ise yerlerini artık laptoplara bırakmaya başlamış durumda.


Taşınabilir yani mobil cihazların hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle birlikte kullanıcıların en büyük derdi, bu ürünlerin sahip olduğu batarya ömrü. Günümüzde kullanılan yeni teknolojik donanımlar sayesinde batarya ömründe göreceli bir artış sağlanmış olsa da, batarya teknolojisinde kayda değer bir gelişme olmadığı için kullanıcıların batarya sorunu halen devam ediyor.


Mobil cihazlardaki bu ciddi problemi fark eden bir Çinli üretici ise, ürettiği bir bileklikle batarya problemini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bileğe takılan ve 7 farklı güç bağlantısıyla cep telefonlarından, iPod’a ve hatta Sony PSP’lerden Nintendo DS’lere kadar birçok mobil cihazı şarj edebilen “seyyar batarya”, MP3 player’lara 8 saatlik ek kullanım süresi katarken, cep telefonlarına ise yaklaşık 3 saatlik bir ek konuşma süresi sağlayabiliyor.


USB portunun bağlanmasıyla yaklaşık 5 saatlik bir sürede şarj olan Wrist Band Battery isimli ürünle Çinli şirket, batarya derdinden muzdarip kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.
24,84 Dolarlık bir etiket fiyatına sahip olan ürün henüz ülkemizde bulunmuyor.

Kaynak:Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here