Satso Girişimcilik Kursları Başladı

Satso Girişimcilik Kursları Başladı
Satso

Satso

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ve KOSGEB tarafından ortaklaşa düzenlenen Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu’nun ikincisi başladı.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonunda başlayan kurs, 9 gün sürecek. Barış Göker tarafından verilen eğitim kursunda ilk gün; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yer aldı. Kursun 2’nci günü; iş planı kavramı ve ögeleri, Pazar araştırması, pazarlama planı ve atölye çalışmaları hakkında bilgiler verilirken, 3’üncü gün ise atölye çalışmalarına ağırlık verilerek, kursiyerlere pazarlama ve üretim planları öğretilecek. Her gün 8’er saat süren kursun 4’üncü gününde ise üretim ve yönetim planları üzerinde durulacak. 5 ve 6’ncı gün verilen atölye çalışmalarında; üretim ve yönetim palanlarının yanında, iş planı kavramı ve ögeleri ile finans planı hakkında kursiyerler bilgilendirilecekler. Kursun son 3 gününde iş planı yazımı ve sunumu üzerinde durulacak. 9 günlük kurs bitiminde, kursiyerler iş kurmaya hazır hale gelmiş olacaklar.

Satso

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yoğun istek üzerine girişimcilik kurslarının ikincisini açtıklarını belirterek; “Girişimciliğe yoğun ilgi bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Bu kurslar girişimcilerimizin ufkunu açıp, onlara yön göstermede büyük destek oluyor. KOSGEB ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu kurslarımız devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here