Sehpa modelleri ile iş fikirleri

Sehpa modelleri sürekli değişiklik gösteriyor, yeni tasarımcılar ise birbirinden şık ve eğlenceli öğelerle yeni sehpa modelleri oluşturuyor. Ülkemizde ise bir çok mobilya markası her sene belli birkaç modelde takılıp kalıyor ve kendini yenileyemiyor. Bu durum firmaların diğer mobilya modellerine ağırlık vermesinden kaynaklanıyor.

Resimlerdeki sehpa modelleri bizlerin anlatmak istediği iş fikriyle ilgili olarak sadece birkaç örnek. Diğer sehpa modellerini internetten araştırmak mümkün.

Sehpa modelleri fikri ile E-Ticaret yapılabilir mi?

Sadece sehpa modellerinden oluşan bir e ticaret sitesinin başarılı olmaması için bir neden yok. Niş bir alan ve çok rakip yok kısacası tam bir morfikir.

Sehpa modelleri ile Bayilikler verilebilir mi?

Türkiye’mizde o kadar çok mobilyacı var ki. Bu alanda bayilik vermek en akıllıca fikirlerden biri. Bayiler internet sitenizden sipariş verebilir veya ilgilendikleri modelleri kendi vitrinlerinde sergileyebilir. Bunu başarabilirseniz armut koltuk fikri gibi hızlıca yayılabilirsiniz.

Sehpa modelleri ile ilgili Kosgeb’ten destek alınabilir mi?

Kosgeb ve destekleri son zamanlarda artış göstermekte. Kosgeb danışmanlarına bu fikri danışıp gerekli başvuruları yaptığınız zaman ve fikride biraz geliştirdiğiniz zaman destek alabilirsiniz. Bu söylediğim ise yöreye göre ve Kosgeb danışmanlarının bakış açısına göre değişebilir. Kosgeb ile ilgili size bir ipucu verelim fikrinizin pazarlama planı ve ayrıntıları çok önemli. Bu yüzden iş planınızda bu kısıma çok dikkat etmelisiniz.

Melek yatırımcılar bu fikre nasıl bakar?
Melek yatırımcılar girişimcilerin başvurularına ilk başlangıç aşamasında teknoloji içermedikten ve çok iyi bir fikir olmadıkça sıcak bakmayabilirler. Yalnız işin kurulum aşaması ve bayilikler aşamasından sonra, büyümek isteyediğiniz zaman ve elinizde sağlam veriler olduktan sonra durum değişebilir ve yatırım alma olasılığınız çoğalabilir.

Sehpa modelleri ve inovasyonla ilgili morfikirler

Sehpa modellerinizi araştırırken fikirlerin içeriğine neler katabileceğinizide araştırabilirsiniz. Örneğin telefon, kumanda, anahtarlık gibi malzemelere özel bölümler oluşturmak gibi.

Bu konuda bir kaç örnek. Örnekler ilk bakışta sizlere farklı gibi gelsede tasarımla birleştirdiğiniz takdirde güzel modeller çıkartabilirsiniz.

1-Mp3 çalabilen ve ses sistemi olan sehpalar
2-Geceleri farklı ışıklandırmalar yapabilen ve gerektiğinde gece lambası görevinide üstlenen sehpalar.
3-Hem sehpa hem de masa olabilen modellerin farklı açılımları gibi

İlginç sehpa modelleri resimleri için tıklayınız
Farklı sehpa modelleri resimleri için tıklayınız

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here