Semih Saygıner’e özel teklif

Türkiye’de bilardo sporunun önde gelen isimlerinden Semih Saygıner’e, İtalyan Longoni firması özel ıstaka üretecek.

Dünyaca ünlü bilardo malzemeleri firması İtalyan Longoni, başarılı bilardocu Semih Saygıner adına seri üretim 3 bant ıstakası imal edecek.

Semih Saygıner, yaptığı açıklamada, ülke temsili açısından önemli olduğunu düşündüğü için bu teklifi kabul ettiğini söyledi.

Başarılı bilardocu, kendi adına üretilecek ıstakanın özelliklerini belirlemek amacıyla 5 Ağustos Çarşamba günü Longoni firmasının sahibi Pierluigi Longoni ile bir görüşme yapacağını, 6 Ağustos Perşembe günü de bir imza töreni düzenleneceğini ifade etti.

Saygıner, Longoni firmasından gelen teklifi kendi sportif karakterini ortaya çıkarması ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunacağına inanması sebebiyle kabul ettiğini belirterek, “İşini düzgün yapan hakkını bir şekilde alır. Dünyadaki bilardo salonlarında, bu ıstaka ile bir Türkün fotoğrafı yer alacak. Bunun da ülkemin ön plana çıkması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda bir konsept ve buna bağlı olarak bizim de üzerinde çalıştığımız bir poster çalışması var” dedi.

ISTAKADA SAYGINER’İN İMZASI DA OLACAK

Saygıner, adına üretilecek ıstakanın 4 bin avro değerinde “3 bant ıstaka”nın üzerine birtakım özel işlemeler ve kendi imzasının bulunacağını söyledi.

Seri üretimi de yapılacak ıstakanın orijinaline sadık kalınarak, özelliklerinden fazla ödün verilmeden alt ürünlerinin de imal edileceğini bildirdi.

“LONGONI’NİN ISTAKALARI MOBİLYA GİBİDİR”

Saygıner, Longoni’nin ürettiği ıstakaların çok iyi cilalanmış mobilya gibi ıstakalar olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Bundan 30 yıl önce Türkiye’de Longoni ıstakasına sahip olmak önemli bir ayrıcalıktı. Türk insanının ıstakadan ne istediğini biliyorum. Bu bilgilerimi Longoni ile paylaştım. Yaklaşık 25 adet model çalışması var. Bu konunun üzerinde birlikte çalışacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here