Şemsiye Kiralama Hizmeti – Yeni İş Fikri

  BrellaBox ( şemsiye kutusu ) isimli özel hizmet servisi şehirde yaşayanların şemsiyelerini paylaşarak şemsiye ihtiyacını ucuz ve çevre dostu bir şekilde hizmet vermek için tasarlanan bir kurumdur. Şirkete göre her yıl 25 Eyfel Kulesi inşa etmeye yetecek kadar çok şemsiyenin atıldığını ve israf edildiğini, bu aşırı israfın önüne de sadece BrellaBox hizmeti ile toplum temelli bir yol geliştirebilir.

  280047_2_800

  İlk olarak New York da başlatılan bu uygulamada yüzlerce BrellaBox’u temsil eden ve şemsiye kiralama noktası olan yeşil kutular yerleştirildi. Bu yeşil kutulara RFID çipi etiketlenmiştir. BrellaBox kiralama kutusundan şemsiye kiralandıktan sonra şemsiyenin üzerindeki etiket BrallaBox’a sürekli olarak sinyaller gönderiyor. Şemsiye kiralandıktan sonra diğer brellaBox kutusuna kadar geçen zaman bu sinyaller sayesinde hesaplanmakta ve buna göre uygun bir fiyat çıkarılmaktadır. Hiçbir insanla iletişime geçmeden kiralaya bildiğiniz şemsiyelerin sistemi oldukça kullanışlı ve güvenilir.

  Akıllı cihazınıza indirdiğiniz uygulama ile brellaBox kiralama merkezlerini görebilirsiniz ve buna göre hareket edebilirsiniz. Şirketin dediğine göre brellaBox’lar kendilerinin patronudur her brellaBox kutusunun içinde bir patron vardır. brellaBox tarafından başlatılan bu uygulama şehir içinde şemsiye kirliliğini ve israfını azaltacağa benziyor.

  sharing-umbrellas

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here