Sermayeli ve Sermayesiz iki iş fikri önerisi

Sermayeli ve Sermayesiz

Sermayeli ve Sermayesiz işler için öneriler

Sermayeli ve Sermayesiz iş fikirleri – İş kurmak ya da kendi işini yapma fikri uzun süre özel sektör ya da kamu sektöründe çalışanların aklına sık sık gelen fakat bir türlü hayata geçiremediği projeler arasında yer almaktadır. Zira kimi zaman ekonomik koşulların izin vermediği kimi zaman ekonomik koşullar oluşsa da cesaret edilememesi iş kurma fikrinin rafa kalkmasına ya da tarihin tozlu rafları arasında yer almasına neden olabilmektedir. Hal böyle olunca genç ya da orta yaşlı girişimciler her zaman hayallerine uzaktan bakmak zorunda kalmaktadır.

Fakat iş kurma konusunda zaman para ve cesaret bulanların ortak sorunu fikir bulma konusunda oluşmaktadır. Şansı çoğunluk diyebileceğimiz bu gruptansanız ve hala bir iş kurma fikriniz yoksa bu rehber bu derdinize son verecek. Zira denenmiş ve tutmuş iş fikirlerini sizler için bir araya getirdik. Eğer iş kurmak istiyorsanız ve belirli bir sermayeniz varsa ayrı bir yol izlemeniz gerekirken iş kurmak istiyor ve gerekli sermayeye sahip değilseniz daha farklı bir yol izlemeniz gerekmektedir.

Sermayeli iş Önerisi

İş çeşitleri tam olarak bu noktada ikiye ayrılmaktadır. Sermayeli ve sermayesiz iş kurma fikirleri konuları arasında ilk önce sermayeli iş kurma fikrine göz atacağız. Eğer 100 Bin Türk lirası sermayeniz varsa ve ne iş yapacağınızı düşünüyorsanız öncelikle rent a car işi size göz kırpmakta. Zira araçların ikinci el fiyatlarında oluşan oldukça uygun piyasa iki ya da üç yaşında araçları oldukça uygun fiyata alabilmenize olanak sağlarken sıkı pazarlık ve nakit paranın gücü ile eliniz daha da güçlenecektir. Ortalama 100 Bin Türk lirası ile 4 araç alarak ve bir ofis kiralayarak gerekli prosedürler olan sigorta ve kasko işlemlerini tamamlayarak sermayeli işinizi kurabilirsiniz. Ayrıca günlük kiraların ekonomik araçlarda kiralama bedellerinin 100 Türk lirası ile 150 Türk lirası arasında değiştiğini hesapladığımızda oldukça yüksek bir kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır.

Sermayesiz iş önerisi

Sermayesiz iş fikriniz ise daha çok yaratıcılığınızı kullanmanızı gerektiren işler olarak tanımlanabilir. Bu alanda mutlaka yetenekli olduğunuz bir alanda çalışmanız gerekmektedir. Örnek olarak satış konusunda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız emlakçılık minimum sermaye ile yapabileceğiniz işler arasında yer almaktadır. Örnekle açıklamak gerekirse satılmayı ya da kiralanmayı bekleyen ev ve ofisler ile ilgili bağlantılar kurup bu bağlantıları sadece aracılık yaparak nakite çevirebilirsiniz. Bu işlem için internet ve sosyal medya’nın gücünü kullanabilirsiniz. Evinizin bir odasını ofise çevirerek ofis kirasından da kurtulmuş olacaksınız.

Sermayeli ve Sermayesiz iş fikirleri

Sermayeli ve Sermayesiz işler konusunda sizlerinde fikirlerini yorumlarda görmek isteriz. Böylece iş kurmak isteyen bir çok kişiye fikir ve deneyimleriniz ile katkıda bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here