Sharetapes Yeni Bir Medya Girişimi

Avustralya’dan bir iş fikri : Geçmişin çizgilerini taşıyan kartlar kullanıcılarına çevrimiçi içeriklerini paylaşmada yardımcı oluyor.

Sharetapes, müzik listeleri ya da çok sayıda medya sitesinden diğer içerikleri paylaşmak için kullanılan ve geçmişim çizgilerini taşıyan fiziksel kartlardır.  Yakın geçmişe şahit olan kuşak için teyp kasetleri arkadaşlar arasında sevilen müziklerin paylaşımı için kullanılan en önemli araçtı ve şimdi Sharetapes aynı deneyimin daha modern bir versiyonunu kullanıcıların sunuyor. Avustralya şirketi, geçmişin çizgilerini taşıyan kartlarla kullanıcılarına müzik listeleri ya da çok sayıda medya sitesinden diğer içerikleri paylaşma imkanı sunuyor.

Sharetapes
Sharetapes

Müziklerini ya da diğer içeriklerini paylaşmak isteyen kullanıcılar, 6.99 Avusturya Doları karşılığında şirketin sitesinden beş adet boş Sharetapes satın alarak ilk adımı atıyorlar. Spotify, 8tracks ya da YouTube gibi favori platformlarını kullanarak bu kartlara kolaylıkla kaydedilebilen kişisel listelerini oluşturuyorlar. Daha sonra da akıllı telefonları ya da Sharetapes sitesi aracılığıyla “kasetlerini” arkadaşları ile paylaşabiliyorlar.

Arkadaşlarla müzik paylaşımının yanında, Sharetapes aynı zamanda yeni sanatçı adayları için demo kaseti olarak, tasarımcıların ya da sanatçı adaylarının online portföy bağlantısı sunmasına ya da pazarlama ve gelir arttırma imkanı bulmasına yardımcı oluyor. Medya girişimcileri: siz de bir tane ister misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here