Shorba yıl sonuna kadar 10 bayilik verecek

İstanbul Ataşehir’de 7 yıl önce açtığı Shorba adlı çorba restoranı ile çocukluk yıllarından beri hazırladığı çorbaları sunan Ebru Omurcalı, ortağı Sim Aslanoğlu ile franchise’la büyümek istiyor.

4 şubesi bulunan Shorba markasına ‘Souper Çorba’ markasını da ekleyen Omurcalı ve Aslanoğlu bugüne kadar 1 milyon lira yatırım yaptıklarını yıl sonuna kadar 10 şubeli bir zincir haline geleceklerini söylediler. Ebru Omurcalı, Bağdat Caddesi’ndeki merkez şubelerini Astoria Alışveriş Merkezi’ne taşıyacaklarını söyledi. Omurcalı, “Franchise bedelimiz 20 bin Euro. 10 liraya çorba satıyoruz. Bunun yanında Souper Çorba markamızı da 3 ay içinde açmayı hedefliyoruz. Orada en pahalı çorbamız 5 lira olacak” dedi. Ebru Omurcalı, çorbanın kâr marjının yüksek olduğunu ifade ederek, “Bir şube 7 ay ya da 1 yılda kendini amorti edebiliyor. Yeni açılan bir şubenin cirosu 600 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişiyor. Shorba’da 30 metrekarelik bir şube ile 150 metrekarelik bir şubenin cirosuna ulaşılabiliyor. Yeni proje olarak yürüyüş yollarında karton bardaklarda ‘take away’ çorbayı da düşünüyoruz” dedi. Omurcalı, SHorba’nın menüsünde Türk ve dünya mutfağından 3 bin çeşit çorba bulunduğunu söyledi.

Çorbanın kitabını yazıyor

EBRU Omurcalı, çorbayla ilgili kitap yazmaya başladığını söyledi ve “3 ay içinde yayınlanmış olacak. Kitap hem çorbayı anlatıyor, hem ülkemizi ve dünyayı bölgelere ayırıyoruz hem de sağlık eğilimlerine göre çorbaları ayırıyoruz. Hiç kimsenin daha önce tatmadığı çorbaların tarifleri de olacak. Çorbayla ilgili kültürel bilgiler de olacak” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Shorba satan ilk standi saniyorum 2010 nun, bu senenin baslarinda Istanbul Levent Kanyonda gördüm ama icmek kismet olmadi ve saniyorum kisa bir süre sonrada ortadan kayboldu. Artik dünyada ve Türkiyede insanlar yeni yeni yiyecekler tatmayi arzuluyorlar. Hertarafta hamburger, cigköfte, kumpir, döner, pizza, köfte vs. var ama bilinmeyen okadar yemek cesitleri varki, önemli olan onlari kesfetmek. Sonra bazi AVM lerdeki yiyeceklerin cogu birbirinin benzerleri ve yalniz markalar farkli. Almanyada yasadigim icin Türkiyeye geldigimde insanlarin yemek kültürlerinin cok degismis olduklarini görüyorum ve hergün ayni yemek ve sanki kurufasulye, pilav yer gibi. Shorba-Corbayada bol sanslar dilerim bu arada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here