ShowScoop Konser sırasında performans değerlendirmesi yapıyor

ShowScoop müzik konserleri için izleyici değerlendirmelerini içeren uygulamasını piyasaya sürdü. ShowScoop Concerts uygulaması, konser izleyicilerinin performans değerlendirmesi yapmalarını sağlayarak hayranların bir grubun canlı performansını seyretmek için zaman ve para harcamaya değip değmeyeceğine karar vermesine olanak sağlıyor.

Konser uygulaması
Konser uygulaması

İzleyici oylaması, ChartBurst platformu tarafından plak şirketlerinin yeni yetenekleri keşfedebilmesi için kullanılmıştı. Şimdi de ShowScoop Concerts uygulaması, konser izleyicilerinin performans değerlendirmesi yapmalarını sağlayarak hayranların sanatçıların canlı performansını seyretmek için zaman ve para harcamaya değip değmeyeceğine karar vermesine olanak sağlıyor.

Düzenli konser izleyicileri, sanatçıların canlı performansının albüm versiyonundan uzak olması durumunda, konserin seyahat ve bilet harcamalarını göz önünde bulundurarak yaşadıkları hayal kırıklığına aşikardır. ShowScoop Concerts uygulamasını kullanarak hayranlar katıldıkları konserlerin; sahne duruşu, seyirci etkileşimi, ses kalitesi ve görsel efektler gibi başlıklar altında beş üzerinden değerlendirme notlarını paylaşabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın Instagram yapısındaki kamera seçeneğini kullanarak çektikleri konser fotoğraflarını da değerlendirmelerine ekleyebiliyor. Diğer kullanıcılara nazaran daha fazla düzenli konser değerlendirmeleri yapanlar Elite Squad statüsüne yükseltilerek Road Crew üyesi haline gelip, ücretsiz bilet ve sanatçılarla buluşma olanaklarına da erişebiliyor.

Uygulama, hem performans sunan sanatçıların değerlendirmelerinin veri tabanını sunarak kullanıcılara bir konserin zamanlarını almaya değip değmeyeceğine karar vermelerine olanak tanırken, hem de henüz albüm çıkartmadıkları için bilet satışlarına güvenen sanatçılara daha geniş kitlelere ulaşmanın yolunu açıyor. Böyle bir platformdan yararlanabilecek başka sektörler de var mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here