Sıcak Bahçe Alttan Isıtmalı Masa

Sıcak Bahçe Alttan Isıtmalı Masa 2

Sıcak Bahçe Alttan Isıtmalı Masa ( Açık Alan ve Dış Mekanlar için )

Özellikle kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte kafe, restoran ve hotel gibi müşterisini açık alanda (yada dış mekanda) ağırlayan işletmeler için birçok zorluklar doğmuştur. Soğuk kış günlerinde müşterilerini kış bahçelerinde yada açık alanlarında ağırlamakta olan işletmeler ciddi ciro kayıpları ile karşılaşmış ve acil olarak açık alanda ısıtma ile ilgili çözüm arayışlarına girmişlerdir. Dış mekan ısıtıcı sektöründe ise bu kanun ile beraber ciddi bir pazar artışı olmuştur. O zamana kadar fabrika veya sanayi tesisi ısıtmasında kullanılan açık alan ısıtıcıları dahi artık kafe ve restoranların dış mekanlarında yerini almaya başlamıştır.

Açık alanda ısıtıcı ihtiyacına yönelik olarak aşağıdaki sistemler sıklıkla kullanılmıştır. Bunlar;
Elektrikli infrared ısıtıcılar
Doğalgazlı borulu radyant ısıtıcılar
Tüplü ( Palmiye Soba, Mantar Soba, Şemsiye Soba diye de adlandırılan ) sobalar.

Bu ısıtma sistemleri kendileri arasında bir çeşit avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Ancak ortak bir özellikleri var o da kullanıcıya göre üstten ısıtma yapmaları. Herkesin kabul edeceği üzere insanların ayakları üşüdüğünde yada yeteri kadar ısıtılmadığında yeterli konfor sağlanamamakta ayaklar üşüdüğünde bütün vücut üşüme hissine kapılmaktadır. Zaten birçok işletme sahibi de müşterilerinden aldıkları şikayetin ayaklarının üşümesi olduğunu bildirmektedir.

Ayağını Sıcak Tut Başını Serin.

Ayakların üşümesi ile birlikte kişinin konforsuzluğu bir kat daha artmakta bu da işletmelerin zor durumda kalmasına sebeb olmaktadır. Zaten kullanıcılar kış aylarında üstlerine yeteri kadar mont, kaban, şal almasına rağmen özellikle ayak ve bacak bölgesini sıcak tutacak fazla önlem alamamaktadır.

Piyasa genelinde sunulan ısıtma alternatiflerinin çoğu da üstten ısıtma gerçekleştirdiğinden müşteriler daha yeteri kadar ısınamadığı halde başlarının çok ısındığını yada başağrısı şikayetlerinden dolayı ısıtıcıları kapattırmaktadır. Kullanılan sistemlerin bazı dezavantajlarını sıralamak gerekirse

Üstten ısıtan elektrikli sistemler : Bu sistemler kullanıcıların masalarına olan mesafelerinden dolayı yüksek watt (2000-3000 watt gibi) değerlerine sahip olabilmektedir. Bu da işletme sahiplerinin yüksek elektrik faturası gibi şikayetlerine sebeb olmaktadır. Ayrıca sistemin hemen altında oturan bir müşterinin başağrısı yada aşırı ısınma gibi şikayetlerine de sebebiyet verebilmektedir.

Borulu radyant ısıtıcı sistemler : Neredeyse sigara yasağına kadar sadece endüstriyel uygulamalarda (fabrika, kümes, tersane vb.) gördüğümüz bu ısıtıcıların kafe ve restoranlardaki uygulamalarında kullanıcıların kendilerine yakın olan bölgelerinde aşırı ısınma, başağrısı, ses vb gibi şikayetlere sebebiyet verebilmektedir. Bununla birlikte sistemin işletmeye uygulanması esnasında doğalgaz projelendirme, borulama gibi ekstra masrafları çıkmakta ve kurulan sistem yılın 12 ayı koyulduğu yerde durmak zorundadır. Bir başka dezavantaj ise tek bir müşteri dahi olsa sistemin tamamı açılmakta. Müşteri masalarına göre ayrı ayrı ısıtma yapılamamaktadır. Müşterilerden biri ısıtıcının kapatılmasını bir diğeri de açılmasını isteyebilmektedir.

Tüplü ısıtıcılar ( Palmiye Soba, Mantar Soba ): Elektrik yada doğalgaz tesisatının ulaştırılamadığı yerlerin ısıtılmasında kullanılan en yaygın sistemlerden biridir. Ancak tüp gaz maliyetlerinden ötürü işletme sahiplerinin çok fazla tercih etmek istemediği sistemlerden biri de olabilmektedir. Çalışması esnasında koku ve başağrısı gibi şikayetlere de sebeb verebilmektedir. Tüpün bitmesi ile beraber değiştirilmesi gibi işletme zorlukları da mevcuttur. Ancak en önemli şikayet konusu işletme giderinin çok olması ve alanda yer işgal etmesidir.

Sıcak Bahçe Alttan Isıtmalı Masalar

Dış mekan ısıtıcıları arasında en inovatif çözümlerden biri olan alttan ısıtmalı/ısıtıcılı masamız 3 sezondur işletmelere birçok avantajlar sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi belkide başka hiç bir ısıtıcıya ihtiyaç duymadan müşteriler alttan ısıtıcılı masa ile maksimum konfor yaşamaktadırlar. Gerek kış bahçelerinde gerekse de diğer açık alanlarda müşterilerini sıkıntısız şekilde ağırlayan işletmeler düşük işletme gideri ile de Sıcak Bahçe ‘yi tercih etmekteler.

3 saatte 1 TL Tüketim

Kullanıcıya yakın olan ısıtıcının konfor için düşük watt seçilmesi ile 3 saatte 1 TL gibi bir işletme giderine sahiptir. Bu düşük tüketimi ile tüplü ( palmiye soba, mantar soba ) ısıtıcılara göre 15 gün gibi kısa bir sürede kendini amorti edebilmektedir. Her masa kendi konforuna sahip olduğu için sadece müşterisi olan masalar tüketim yapmakta böylece masalar düşük işletmeleri ile kendilerini bir sezonda amorti edebilmektedir.

Müşterilerinden aldıkları olumlu geri dönüşler ile işletmeler cirolarındaki artıştan öte artık kış bahçelerinin yaz bahçesi gibi çalıştığını söylemektedirler.

Ayrıca ışık saçan sıcak görüntüsü ile kış bahçeleri daha da ilgi çekici hale gelmekte, işletme bahçeleri dışarıdan da müşteriyi çeken bir görünüme sahip olmaktadır.

Sıcak Bahçe Isıtmalı Masalarının soğuk günlerde müşterilerine maksimum konforu yaşattığını internet sitesindeki tüm referanslar onaylayacaktır. İşte bu referanslardan bazıları;

Las Chicas / Ankara Gökhan E. (0 312 466 43 26)
“İşletmelerimizin kış bahçelerine yaz geldi. Sıcak Bahçe Alttan Isıtmalı Masaları herkese tavsiye ediyorum.”

Address Rest. / İstanbul Sefer U. (0 532 690 49 49)
“Tarihi yarımadadaki işletmemizde SıcakBahçe uygulamasını kullandıktan sonra turist misafirlerimizin üşüme şikayetleri sona erdi.”

Biiz Cafe / İzmir-Bornova Ayhan A.(0 232 342 48 42)
“SıcakBahçe masasını işletmemizde kullandıktan sonra, açık alan ciromuz %300 arttı.”

Adı Bahçe / Sakarya Bora T.(0 533 341 54 77)
“Daha önce kullandığımız ısıtma sistemlerinden çok daha ucuz bir şekilde müşteri ağırlıyoruz.”

Diğer referanslar için www.sicakbahce.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here