Sigarayı bırakma

Sigara Bırakma Merkezi`nden (SBM) alınacak bayilik ile ayda 9 bin ile 27 bin Euro arasında bir gelir elde etmek mümkün. Bu işi yapmak için ne yapmak gerekli?İşte cevabı: 
Sigara Bırakma Merkezi`nden (SBM) alınacak bayilik ile ayda 9 bin ile 27 bin Euro arasında bir gelir elde etmek mümkün. Bu işi yapmak için kulak ve burundaki noktalara düşük bir frekansla elektrik veren AntiSmoke 3000 isimli cihazı almanız gerekiyor. SBM`den bayilik almak için gereken yatırım miktarı ise yaklaşık 35 bin 500 Euro .
Türkiye`de bir yıl içinde gerçekleşen ölümlerin 100bini sigara kullanımıyla meydana gelen hastalıklar sonucu gerçekleşiyor. Sigara yasağının kısmen başladığı bu günlerde artık tiryakiler de çareyi, sigarayı çeşitli tedavi yöntemleriyle bırakmakta aramaya başladı. Bunun için de yeni iş sahaları ve firsatların doğduğunu söyleyebiliriz.
2006 yılında faaliyete geçen Sigara Bırakma Merkezi (SBM), isminden de anlaşıldığı üzere sigara bağımlılarına, sigarayı bırakmalarında yardımcı oluyor. Kullanılan sistem italya`da medikal cihazlar üreten AntiSmoking System S.R.L. şirketi tarafından geliştirilmiş. Sistemin yerel başarısı ve gördüğü ilgi, 2004 yılında franchising sistemiyle dünyaya açılmasını teşvik etmiş. Bu sistemle hala sayıları artmakta olan 10 binlerce kişi sigarayı bırakıyor.

AntiSmoke 3000 isimli cihaz, kulak ve burundaki 40 adet noktaya küçük bir pilden daha düşük bir frekansla elektrik veriyor. Herhangi bir acı veya ağnya yol açmayan bu işlem, auricoloterapi yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Terapi başlamadan önce bağımlının günde içtiği sigara sayısına, yaşına, fiziksel ve psikolojik şartlarına göre cihaz, uygulamakta olduğu auricoloterapi yönetimini kişiselleştiriyor. Sistemimin en önemli özelliği ise para iadesi garantisi olması. Gerçekleştirilen terapiler sonucunda altı ay içinde hala sigarayı bırakamamış olan bağımlıya, ödediği ücret iade ediliyor.

Bölgesel bayilik modeli
Şu an İstanbul , Ankara , Muğla , Batman , Diyarbakır , Trabzon , Ordu ve Çorum olmak üzere toplam 11 noktada faaliyet gösteren SBM`nin hedefi, franchising ağını tüm ülke geneline yaymak.
SBM`nin isim hakkı bedeli, 10 bin Euro . Uygulamayı gerçekleştiren cihazın bedeli ise 21 bin Euro . Dekorasyon ve gümrük giderleri de dahil edildiğinde bölge franchise`ının yatırım giderleri, yaklaşık 35 bin 500 Euro olarak ifade ediliyor.
İŞİN AYNASI
Uygun yer: Türkiye`nin her bölgesinde sigara bolca tüketildiği için bu yatırım her nokta da kârlı olabilir. ilk sermaye: isim hakkı, cihaz, dekorasyon ve gümrük giderleriyle birlikte yaklaşık 35 bin 500 Euro `luk bir yatırım yapmak gerekiyor. Gerekli nitelikler: Pazarı iyi analiz eden, yeniliklere açık, yaptığı işin sosyal sorumluluğunu taşıyabilecek bayiler aranıyor.
Ciro hedefi: Uygulanan kişi sayısına göre aylık ciro, 9 ile 27 bin Euro arasında değişiyor.
Franchise`ın, uygulama için en az iki odadan oluşacak bir merkez ofis kullanması gerekiyor. En az iki personelin (bireysel müşteri temsilcisi ve eğitim elemanı) çalıştırması gerekiyor. Ofis içerisinde bir terapi koltuğu ve bir plazma TV `nin bulunması da zorunlu.

Eğitimler veriliyor
Sisteme olan ilgi, özellikle sigara yasaklarının başlamasıyla giderek artıyor. Hemen her gün Türkiye`nin çeşidi noktalarından bölge franchise`ı olmak isteyen yatırımcılarla görüştüklerini söyleyen Sigara Bırakma Merkezi sahibi Selda Kıvanç , ayrıca özel hastanelerinde cihaza ilgi gösterdiğini belirtiyor.

Genel merkez bünyesinde bulunan eğitim departmanında bölgesel franchise elemanlarına önce teorik olarak, daha sonra Antismoke 3000 cihazı ile birlikte uygulamalı eğitim verildiğini ifade eden Kıvanç , “Başarılı olanlara merkez tarafından sertifikalan teslim ediliyor. Eğitimin süresi yaklaşık bir hafta ile 15 gün arasında değişiyor. Aynca bu eğitimlerin dışında tüm bölge franchise`larının bulunduğu bayi toplantıları ve eğitim seminerleri düzenleniyor” diyor.

27 bin Euro ciro fırsatı
Kıvanç , cihaz ve elde edebilecek ciro ile ilgili ise şu bilgileri veriyor:
“AntiSmoke 3000 cihazı ömür boyu garantili, bu nedenle, süresiz ve ücretsiz teknik servis desteği bulunuyor. Kişi başı uygulama ücreti 300 Euro . AntiSmoke 3000 cihazı, Key dediğimiz, cihaz için anahtar görevi gören Smart Kart`lar aracılığıyla çalışıyor. Her bağımlı için bir Key kullanılması gere kiyor . Bir Key fiyatı, 90 Euro . Böylece uygulama başına 210 Euro kâr elde ediyor . Her gün sadece tek bir tedavi yaptığı varsayılırsa bu rakam toplam 9 bi Euro`ya ulaşıyor. Günde iki uygulama aylık 18 bin Euro , günde üç uygulama ise 27 bin Euro ciro sağlıyor .”
Kaynak: Tüm Gazeteler

15 YORUMLAR

  1. çok harika bir iş kolu doğmuş tebrik ediyorum ayrıca sadece iş olarak bakmamak lazım bide insanlığa hizmet yani kazan ve kazandır tebrik ediyorum iki tarafın çıkarlarınada uygun

  2. merhaba
    bu iş hakkın da ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Yani bu işi kimler yapabilir, sağlık uzmanı olmasına gerek varmı. iletişim bilgimi bırakacam.zihniibis@hotmail.com

  3. merhaba bu iş hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum.İşletme mantığı nedir işin garantisi nedir? Başarı sağlanamayan kişilerde nasıl bir güvence verilebilir.

  4. merhabalar,

    ben konu ile ilgileniyorum seref bey e-mail adresinize sorumu yönelttim ama sanırım henuz gormediniz. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  5. merhaba bu iş için hangi vasıflara sahip olmak gerek.bu iş için yeterli sermayesi olup yapmak isteyen herkes kurabilirmi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here